Prvním bodem programu budou tuto neděli od 13 do 17 hodin Hradní slavnosti v Domově na hradě Rychmburk. Příchozí zde dostanou ojedinělou příležitost navštívit majestátní hradní věž a rozhlédnout se z výšky po malebném okolí. V rámci doprovodného programu vystoupí od 13 hodin pěvecký sbor Cantando ZUŠ Skuteč a ve 13.30 hodin přijde na řadu pohádka „Komedianti na káře". Ve 14.30 hodin představí středověkou hudbu v moderním pojetí skupina Gnomus a program zakončí v 15.30 hodin kejklířské vystoupení „Komedianti na káře".

Další akce se odehraje v úterý 20. 9. v Chrudimi. Nese název Rozjímání chrudimskou přírodou a fototoulky Chrudimskem. Sraz bude v 9 hodin u vchodu do budovy bývalého Ivtasu, 50 m od autobusové zastávky Městské sady.

V pátek 23. září se v hlineckém Multifunkčním centru od 18 do 22 hodin uskuteční Koncert pro duševní zdraví. Vystoupí při něm žáci kytarového oddělení ZUŠ Hlinsko, J. Nemec & hosté a TRIO JAM.

V pátek 30. září se program „Týdnů" přenese do Gymnázia Josefa Ressela v chrudimské Olbrachtově ulici. V 17 hodin tam začne program Konkurz na rodiče, spojený s promítáním filmu a besedou o pěstounství.

Ve středu 5. října v 17 hodin se v Regionálním muzeu v Chrudimi uskuteční vernisáž výstavy výtvarných artefaktů. „Dají se názvy filmů ztvárnit z materiálu, které nás obklopují? Určitě dají, pokud máte představivost jako pan Mirek," těmito slovy zvou pořadatelé na akci, kterou připravili spolu s pracovníky Regionálního muzea v Chrudimi. Výstava potrvá do 6. listopadu.

Dne 9. 10. v 17 hodin začne v chrudimském gymnáziu program nazvaný „Listování: Legenda Z+H", věnovaný cestovatelské dvojici Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

„Duševních nemocí a poruch přibývá a řadě lidí s těmito potížemi se nežije lehce i vlivem předsudků jejich okolí. Pořádáním Týdnů pro duševní zdraví si klademe za cíl působit na společnost, aby neodsuzovala duševně nemocné. Věříme, že změna atmosféry ve společnosti ve vztahu k duševním nemocem může přispět, aby se lidé nebáli své potíže přiznat sami sobě i svým nejbližším, aby se nebáli vyhledat odbornou pomoc a aby věděli, kde pomoc mohou najít," uvedla manažerka projektu Péče o duševní zdraví Leona Hovorková.