A nebylo se čemu divit. Bezvadné počasí, vynikající program i dobře vychlazené pivo – to všechno Čwachták fest nabízel. A ocenili to nejen návštěvníci akce, ale i samotné skupiny.

„Hrálo se nám perfektně, publikum na náš přišlo hned od začátku a bylo opravdu skvělé, nemůžeme si na nic stěžovat," chválil si festival frontman skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala. Kapela začala hrát v pět hodin odpoledne a celých šedesát minut se neslo v její režii. Nechyběly dnes už téměř lidové písničky jako Nejlíp jim bylo nebo Spaste svoje duše, které publikum pořádně roztancovaly. Kapela však zahrála i své novější věci, které si s těmi staršími peckami v ničem nezadají.

„V Třemošnici hrajeme poprvé, v této části republiky jsme ještě nebyli. Koncertovali jsme například v nedalekých Pardubicích, ale tuhle část Východních Čech neznáme. Líbí se nám tady však moc," dodal zpěvák kapely, která pochází z Valašského Meziříčí. A co by svým fanouškům v Třemošnici a okolí vzkázal? „Chtěl bych lidem popřát, aby se měli dobře, aby se moc netrápili a spíš si užívali. Hlavně aby se netrápili nějakou politikou i když je to teď vážně hrozný."

A líbilo se tu i pankáčům ze skupiny Zvlášňý škola. „Máte tady krásný počasí, takže pařte až do rána!" pokřikovali na nadšené obecenstvo z pódia.
Asi největším tahákem Čwachtáku však byli poprockoví UDG, publikum si je vážně užívalo. Kapela totiž předvedla opravdovou show, nebála se ani seskočit mezi lidi nebo jim půjčit svůj mikrofon. Když pak koncert v jednu hodinu po půlnoci končil hitovkou Hvězdář, zpíval snad úplně každý, kdo se v tu dobu v areálu koupaliště nacházel.

Noc ale ještě nekončila. Příchozí se poté přesunuli k reggae stage, kde vydrželi tancovat a bavit ještě další hodinu, než byl festival ukončen.

„Minulý rok přišlo přes šest set lidí a to jsme neměli nijak hezké počasí. Letos bylo vážně krásně, takže jich přišlo hodně přes tisícovku. Ale naštěstí jsme byli na takový nápor připraveni, takže všechno fungovalo tak, jak má," hodnotil akci jeden z pořadatelů Marek Václavský. Pořadatelé byli vůbec podle svých slov nad míru spokojeni. A není se čemu divit, Čwachták fest byl vážně vydařený. Pokud prý nenastanou žádné větší komplikace, rádi by festival pořádali i příští rok.

Veronika Skřivanová