Bylo to o hubu!

„Natáčeli jsme ve starém domě z roku 1929, který je opuštěný a úplně vybydlený. Vlastní jej starší lidé, kteří nemají sílu ani peníze ho opravit. Bál jsem se, že spadne. Bylo to tam opravdu o hubu," informoval náš Deník známý režisér Zdeněk Troška.

„Je to nádherná secesní vila, ale dnes vypadá, že za chvíli spadne. Strávila jsem v ní tři dny a v některých prostorách jsme se ani nesměli pohybovat," sdělila herečka Jitka Sedláčková. Ta ve filmu Babovřesky ztělesnila matku Jana Dolanského, představitele Adama.

„Bylo zábavné pozorovat scénu, jak k této vile přijíždí na kole Lucie Vondráčková jako Ivana, která se líbí Adamovi. Cesta byla docela náročná, a tak dole Lucku chytali čtyři nádherní chlapi," nechala se slyšet Jitka Sedláčková.

Úžasní „dědci"

„Jsem šťastná, že jsem se při natáčení mohla potkat s úžasnými hereckými legendami, jako byl třeba Jiří Pecha nebo Lubomír Kostelka. Byla s nimi vždycky sranda," prohlásila filmová matka Adama na adresu „dědků" z Babovřesk.

„Jirka Pecha hrál trochu sám sebe, Lubomír Kostelka mě překvapil, jak se dokázal připravit na natáčení, i když mu třeba nebylo zrovna nejlépe. Měl problémy s tlakem, ale když Honza Dolanský vyhlásil, že se jde pít do hospody, okamžitě se spravil," přidala úsměvnou historku z natáčení Jitka Sedláčková.