Ve filmu s názvem Krok sun krok se pokusí ukázat Chrudim takovou, jaká je, včetně jejích občanů. Lásku, tanec, běžné životní radosti i strasti, které potkávají každého Chrudimáka, to si kladou Libor Dušek a Amálie Kovářová za cíl zobrazit ve svém druhém snímku.

S nadějnou režisérkou Amálií Kovářovou se věnují už rok přípravám natáčení filmu Krok sun krok. Přesto je čeká ještě hodně práce, „dokončení scénáře, herecké obsazení a zkoušky, kamerové zkoušky, natáčecí plán a tak dále,“ upřesňuje Libor Dušek. Chrudim má ale svou roli ve filmu jistou. Kromě toho se autoři chystají natáčet také ve Waldorfské škole v Pardubicích, kde do příprav filmování zapojí i samotné žáky. Stejně jako v prvním filmu, i zde se objeví bítovanské ulice. A právě Bítovany a Rada města Chrudim finančně podpořily chystaný projekt. V hlavní roli se představí absolvent DAMU Adam Vacula. Další herecké obsazení budou mladí umělci vybírat z řad místních. „Plánujeme navštívit co nejvíce podniků a potkat se s co nejvíce lidmi, abychom nasáli atmosféru a podařilo se nám tak do konečné fáze scénáře vnést více autentičnosti, to je pro nás nesmírně důležité,“ říká Libor Dušek. Přiznává také, že se při psaní scénáře inspiroval příběhy a životy lidí, které ve svém rodném městě poznal. Celovečerní film plánují natočit s největší pravděpodobností příští rok. „Ač pracujeme i na jiných projektech, Krok sun krok je naše srdeční záležitost a nemůžu se dočkat, až se zase všichni sejdeme u promítání,“ doplnil nadějeplně autor projektu.

Chrudim pohostila herce, kameramany a režiséry už před rokem při natáčení krátkometrážního filmu Starosta, jeho sestra, nevěsta a její milenec. Námět Libora Duška zrežíroval do patnáct minut dlouhé komedie Dominik Kalivoda. Na snímcích Liborovy prvotiny si diváci mohli všimnout Resselova náměstí, Širokých schodů, tzv. Myší díry anebo kostela sv. Bartoloměje v nedalekých Bítovanech. Autoři za svůj krátký film sklidili úspěch hned několikrát. Prvním místem je ocenil festival soukromé školy Michael, kde Libor studoval Filmovou tvorbu. Kromě toho se komedie promítala návštěvníkům festivalu Černá věž v Českých Budějovicích a Start Film Festu v Bystřici nad Pernštejnem. V červenci jste si jej mohli všimnout na ČT Art, kde se vysílala v rámci Studentského maratonu.

(luc)