Jedna z nejlepších zpráv, které se mohli fanoušci Václava Neckáře dočkat. Známý zpěvák se po virovém onemocnění úspěšně zotavuje a těší se na naplánované Půlnoční turné 2012.

„Vracíme se v plné síle ke zkoušení!"

„Viróza skolila celou naši rodinu, ale již jsme na tom všichni mnohem lépe. Na jednu stranu jsem rád, že jsme si to vybrali teď a ne v termínu koncertů. Vracíme se tedy v plné síle ke zkoušení i k živému hraní s kapelou. Moc se těším a doufám, že naši věrní fanoušci budou moci tu radost zažít s námi na třech vánočních koncertech," raduje se zpěvák Václav Neckář.
První z chystaných koncertů se uskuteční v pondělí 17. prosince od 19 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Na koncertech ho doprovodí kapela Bacily a chlapecký sbor Pueri Gaudentes.
Exkluzivním hostem koncertu je legenda populární české hudby Marie Rottrová.

Zpěvák zazpívá nejen novinky, včetně hitu Půlnoční z jeho posledního alba Dobrý časy, ale svoje posluchače potěší starými hity, jako je Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a Čaroděj Dobroděj. Chybět nebudou tradiční vánoční české koledy.

Netradiční natáčení nového videoklipu

Kromě příprav na vánoční turné se Václav Neckář věnuje i dokončení nového videoklipu k nostalgicky vzpomínkové skladbě Bejvávalo s podtitulem Dobrý časy, jež  se objevuje na novém albu.
Videoklip režírovala Lenka Wimmerová, která měla na starosti i režii k filmům Nespavost nebo Tchyně a uzený.
Klip se odehrává v zámeckém parku v Lysé nad Labem a objeví se v něm mladá herecká dvojice Jiří Mádl a Tereza Voříšková.
Zajímavostí je, že se klip nenatáčel klasicky, ale na filmový materiál.

Neckář sklízí úspěchy i dnes

Václav Neckář je odchovanec Mosteckého divadla pracujících a plzeňského divadélka Alfa. Velký úspěch zaznamenal v letech 1968 až 1970, když společně s Helenou Vondráčkovou a Martou Kubišovou vystupoval v pěveckém triu Golden Kids.

Nazpíval písničky k filmům, které se staly klasikou, jako například Jak utopit doktora Mráčka, Jak básníci přicházejí o iluze či Páni kluci.
Našel uplatnění i jako herec, a to především ve filmu Ostře sledované vlaky, který podle stejnojmenného díla Bohumila Hrabala natočil Jiří Menzel. Pochvaly se Václavu Neckářovi dostalo rovněž za jeho roli v Menzelových Skřiváncích na niti.

Zaskvěl se též ve známé pohádce Šíleně smutná princezna, kde si zahrál prince.
Posledním jeho počinem bylo natočení úspěšného soundtracku k filmu Alois Nebel, na kterém pracoval se skupinou Umakart.(dos)