Uplynulý víkend patřil ve Rváčově dětem. V areálu zdejšího fotbalového hřiště se totiž konal tradiční dětský den.

Pořádal ho zdejší fotbalový klub SK Rváčov ve spolupráci s obcí Vysočina a na děti tu čekala spousta zábavy v podobě mnoha různých soutěží o ceny nebo třeba ukázky airsoftových zbraní. Nechybělo ani bohaté občerstvení. „Velký úspěch sklidil se svým vystoupením také sokolník Milan Erben z Medlešic,“ doplňuje k programu dětského dne Tomáš Dubský, starosta obce Vysočina, kterou je Rváčov společně s místními částmi Dřevíkov, Možděnice, Petrkov, Svatý Mikuláš, Svobodné Hamry a Veselý Kopec součástí.

Malebná obec na Hlinecku však nebude zahálet ani v následujících měsících. Už nyní se tu totiž připravují další akce, které jistě zaujmou nejen zdejší občany, ale možná nalákají k výletu i některé návštěvníky z celého okresu Chrudim i okolí.

Jistě mezi ně patřit bude patřit tradiční Výstava obrazů malířů Vysočiny, která se koná ve dnech 21. června – 21. srpna v sále hostince ve Rváčově. Slavnostní vernisáží bude zahájena 20. června od 17 hodin. Těšit se zde můžete na obrazy od malířů Pavla Dalekého, Lucie Havlové, Milana Pátka nebo Františka Starého. Letos zde navíc vystavují svá díla rovněž klienti Domova sociálních služeb Slatiňany. Výstavu můžete zhlédnout každý den od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Pokud naopak patříte spíše mezi milovníky hudby, jistě váš potěší bohatý program, který je po celé léto připraven na tanečním parketu ve Dřevíkově.
I letos se zde koná oblíbené Country léto 2011. Příznivci hudebního žánru country se zde mohou těšit na tradičního účastníka této série koncertů kapelu Trampoty. Pokud byste nestihli její vystoupení 18. června, hudebníci se na letní parket vrátí ještě jednou na sklonku léta a to 27. srpna Dne 16. června bude parket patřit hudební skupině Klondike a 13. srpna zahrají k tanci i poslechu muzikanti ze skupiny Bíbři.

To ale není všechno, letní parket ve Dřevíkově má ve svém programu ještě jednu zajímavou lahůdku. Tou je Přehlídka harmonikářů, která se uskuteční 5. července. Pokud máte právě tento hudební nástroj v oblibě nebo chcete alespoň strávit příjemné a zábavné odpoledne, poznamenejte si do diáře, že celá akce začíná od 14 hodin.

Jak je vidět, nuda rozhodně ve Vysočině během letních měsíců vládnout nebude. „Budeme samozřejmě moc rádi, pokud něco z našeho programu nejen čtenáře Chrudimského deníku zaujme a přijedou se k nám podívat,“ zve závěrem starosta obce Vysočina Tomáš Dubský. Vybírat je opravdu z čeho!