Kam za sportem o víkendu? Tipy najdete zde.
Jaké kulturní a společenské akce najdete ve východních Čechách? Podívejte se zde.

Divadlo evropských regionů

Desetidennímu kolotoči představení v divadlech i na venkovních scénách, koncertů a happeningů v ulicích konečně přichází na pomoc počasí! Maraton umění teď vládne městu v divadlech, hudebních síních, ale i na náměstích a parcích. Jaké představení si vybrat, vám napoví podrobný program na každý den.

KOMPLETNÍ HLAVNÍ I OPEN PROGRAM NAJDETE ZDE.

Letiště pro postižené

Hradec Králové - Nebe nad krajskou metropolí bude v sobotu patřit postiženým, pro které jsou připraveny vyhlídkové lety a další program. Akce nazvaná Open Skies for Handicapped však není určena pouze jim, přijít může kdokoliv. Kromě vyhlídkových letů se účastníci třetího ročníku akce mohou těšit na vystoupení několika hudebních skupin, ukázku cizinecké policie, bojových umění i motokaskadéra, k vidění budou také historická vojenská technika, letecké modely, ornitologové, seskok parašutistů a další. Program začíná v 10 hodin. (čer)

Merenda nabídne zábavu i za 19,90

Nový Bydžov – Na svém pomyslném narozeninovém dortu bude mít město už o tomto víkendu 705 svíček. Oslavy výročí budou velkolepé a začnou už páteční 132. Merendou. Studentská slavnost v Novém Bydžově odstartuje na náměstí o půl deváté slavnostním zahájením. Program pak nabídne vernisáž výtvarníků z Brezna, vystoupení skupin Kantoři, X. Poschodí, Total Randall či Beatles revival. Večerní Merendní ples v sokolovně nabídne tanec a zábavu za symbolických 19,90 Kč. Součástí slavností bude podepsání Mezinárodní partnerské smlouvy s městem Nadlac v Rumunsku. (nem)

Motokrosoví závodníci v Březdradě

Motokrosová trať v Březhradě bude v sobotu hostit sraz příznivců klasických motokrosových, enduro a trial motocyklů vyrobených do roku 1989. V době od 9 do zhruba 17 hodin budou na programu předváděcí jízdy a výstava motocyklů. Pořadatelé očekávají účast přibližně stovky strojů a někdejších známých závodníků. Přijede například i dvojnásobný mistr světa v motokrosu v kategorii veteránů Vítězslav Branda z Holic.

Marián Varga zahraje v Metličanech

Nový Bydžov – Geniální slovenský klávesista a skladatel Marián Varga bude v sobotu 26. června výjimečným hostem východočeského publika. Jeden z mála koncertů ze svého letošního diáře odehraje v kapli svatého Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech. V komorním prostředí kaple, která slouží jako galerie moderního umění, bude hrát především vlastní varhanní skladby. (fri)

Dětské rybářské závody

Třebechovice V neděli 27. června se konají na chovném rybníku Šárovec v Třebechovicích pod Orebem tradiční dětské rybářské závody. Závodů se může zúčastnit každý ve věku do 16-ti let . Chytá se na jeden prut s jedním háčkem. V rybníku se vyskytují kapři, plotice, hrouzci, líni, amurové a další. Začíná se už v pů sedmé ráno, závody končí v jednu.

Páry se utkají v míčovém sedmiboji

Hradec Králové – Utkání, při kterých změří své síly vyznavači tenisu, volejbalu, basketbalu, nohejbalu, házené, kopané a stolním tenisu, připravil smiřický dům dětí a mládeže na tento víkend. Klání začíná dnes v osm hodin ve sportovním areálu TJ Sokol Černožice. První den závodů jsou na řadě dvojice mužů, v neděli se spolu utkají smíšené páry. Soutěžící si s sebou musí přinést tenisovou raketu, pálku na stolní tenis, sportovní a sálovou obuv, formu a samozřejmě dobrou náladu. V areálu kromě zajímavého sportovního zážitku nebude chybět ani možnost občerstvení. (hod)

Hudební léto Chotěborky 2010

Sdružení Přátelé Chotěborek zve všechny na 16. ročník Hudebního léta Chotěborky 2010. Začíná už tuto sobotu v 17 hodin mší svatou a následným koncertem Královédvorského chrámového sboru. Po skončení hudební produkce následuje beseda a malé pohoštění v budově fary. (red)