V pracovně vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka zasedla odborná porota krajského kola soutěže „Školní časopis a noviny roku“, kterou připravuje Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a regionálními koordinátory, redaktory projektu Klíče pro život a Občanským sdružením Altus.

„Velice mile mě překvapila úroveň školních časopisů. Některé časopisy po grafické, ale i obsahové stránce vypadají velmi dobře. A hlavně je znát, že autoři – děti či studenti – dávají své texty na papír s určitou jiskrou a tak, jak to sami cítí. Účast v porotě byla pro mě něčím novým a příjemným vybočením,“ svěřil se po setkání hodnotící komise vicehejtman Roman Línek.

Ten v porotě zasedl společně s redaktorem Českého rozhlasu Pardubice a týdeníku Sedmička Josefem Kopeckým a šéfredaktorem Pardubického deníku Tomášem Dvořákem.

„Soutěž je určena žákům od prvního stupně základních škol až po žáky středních škol. Je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže či tvoří oddílový časopis,“ přibližuje pravidla ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

Hodnocená byla celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie, kresby.

„S přihlášenými pracemi jsem byl velmi spokojený. Kdo je ten nejlepší, se všichni dozvědí ve čtvrtek v 10.50 hodin na největší přehlídce sdružení dětí a mládeže Bambiriáda v Chrudimi na letním koupališti,“ zve na vyhodnocení Roman Málek.