Desítky lidí se ve čtvrtek navečer vypravily na vernisáž obrazů a kreseb krajináře Jana Trampoty do výstavní síně zdejšího Divadla Karla Pippicha. Zbytečně.

„Všude zhasnuto, dveře do výstavní síně byly zamčené. Ve stojanu, kde obvykle bývá zvací plakát, zůstala jen prázdná skla,“ popisuje „povedenou“ vernisáž Chrudimák Vladimír Mostecký.

Akci přitom inzerovala Chrudimská beseda ve svém pravidelně vydávaném papírovém „Vademecu“. Lidé mrznoucí před divadlem dávali zklamání hlasitě najevo. Někteří se nechali i vyfotografovat na protest proti špatné práci kulturních pracovníků města. „Mnozí vzpomínali na situaci, která se před časem navlas podobala té nynější. Lze pochopit, že se kulturní akce nakonec z nějakého důvodu nekoná. Lhostejnost vůči veřejnosti ze strany organizátorů se ale pochopit nedá. Ta je totiž vysoce nekulturní,“ dodává Mostecký.

Ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek chybu přiznává. „Omlouváme se. Kurátor, který se měl o akci postarat, mi před časem oznámil, že na věc kašle. Výstavu jsme nakonec zrušili a problém s informovaností jsme zřejmě nedomysleli. Propříště se to nebude opakovat,“ slibuje Kadeřávek