V pátek 1. ledna zabojovali nejprve s kaloriemi nabranými přes svátky účastníci 31. ročníku Novoročního běhu Chrudimí, kteří se vydali na čtyřkilometrovou trať přesně v 15 hodin od Divadla Karla Pippicha.

O půl páté odpoledne si pak početné skupinky Chrudimáků daly sraz u Muzea, kde lidé po krátké řeči chrudimského starosty Jana Čechlovského vypustili lampiony štěstí se svými přáními pro letošní rok. Start lehkých a objemných lampiónů však ztěžoval čerstvý vítr, který se mezi Muzeem a Komerční bankou co chvíli nepříjemně točil. Mnohá přání tak zamířila k obloze s krátkým a hořlavým mezipřistáním na některé ze sousedních střech, červený kohout se ale na žádnou naštěstí neusadil.

Slavnostní zahájení roku 2010 bylo zároveň první akcí zařazenou do kalendáře nového celoročního projektu s názvem „Chrudim hraje“. Projekt má vzdát hold divadelníkům, loutkářům, hercům, filmařům, muzikantům i dalším kumštýřům. Prostě všem, kteří se zasloužili o bohatou chrudimskou kulturní tradici, ale i těm, kteří se jen chtějí bavit. Cyklus „Chrudim hraje“ ostatně již nabírá plné obrátky.

Hned v úterý pokračuje vystoupením známého herce a chrudimského rodáka Petra Nárožného v Divadle Karla Pippicha, kde bude herec od 19 hodin povídat o Chrudimi, o divadle, o filmu i o životě.

Rozpis cyklu Chrudim hraje naleznou čtenáři na webu www.chrudimhraje.cz