Ve středu v devět hodin ráno se v Pardubicích uskuteční krajské kolo Mistrovství České republiky v hodu mobilem!
Akce je součástí osvětového turné s názvem Zahoď mobil. Pořádá ji nezisková společnost Asekol, zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu.

Souboj o šampiona České republiky

„Na parkovišti u ČEZ Areny vyroste vrhačský sektor pro házení mobilem do dálky. Dále budou mít po celý den velcí i malí návštěvníci možnost odevzdat vysloužilé mobilní telefony, zúčastnit se zajímavých soutěží a ještě k tomu zabojovat o titul mistra republiky. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni zajímavými cenami,“ potvrdili našemu Deníku pořadatelé.

Programem bude provázet známá moderátorská dvojice „sporťáků“ Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.
„Vyvrcholením celého dne pak bude v 18.30 hodin koncert kapely Kryštof. Vstupenkou na akci bude pro návštěvníky vysloužilý mobilní telefon,“ uvedl za pořadatele akce Robert Hladil.

Hod mobilem je sportovní odvětví, které bylo založeno v roce 2000 ve Finsku, kde se také každoročně koná mistrovství světa v této netradiční disciplíně. Národní mistrovství se pořádají i v řadě dalších evropských států, například v Norsku, Švýcarsku, Velké Británii, Španělsku a Lichtenštejnsku, ale i ve Spojených státech. Mužský světový rekord drží Chris Hughff z Velké Británie hodem dlouhým 95,83 metrů, ženský rekord drží Jana Singletonová, rovněž z Velké Británie, s délkou 53,52 metrů. Nejlepším dosavadním výkonem v ČR je 74,42 metrů v mužské kategorii a 35,61 metrů u žen.

„Podle nás je dobře, že ke kontejnerům na tříděný odpad přibývají i červené kontejnery na elektro, protože se jedná o běžné, masové zboží, jako jsou právě například mobilní telefony. Každý má nějaký doma, a právě tato akce mu připomene, aby jej odevzdal k recyklaci. Svou účastí jsme chtěli podpořit tuto osvětu a přitáhnout pozornost k této problematice,“ pravil Richard Krajčo, frontman populární kapely Kryštof, která ve středu večer na akci zahraje.