Výtvarná soutěž s keltskými tématy je určena třídám ze základních a speciálních základních škol a z odpovídajících ročníků gymnázií, a to v okresech Chrudim a Pardubice.

„Cílem sdružení Boii je zejména oživení keltského odkazu v našem regionu, ale snažíme se podporovat celou řadu důležitých aktivit včetně vzdělávání a dalších. Proto jsme se rozhodli v rámci festivalu uspořádat také tuto soutěž. Vítězná škola od našeho sdružení získá kytaru v hodnotě 4.500 Kč, kterou do soutěže věnoval jeden z partnerů letošního festivalu Lughnasad,“ říká hlavní organizátorka soutěže Anna Frantalová z Boii o.s.

Oceněná škola si kytaru převezme přímo na festivalu, který se letos koná ve dnech 30. – 31. července v Nasavrkách. Lughnasad je jedním ze čtyřech hlavních keltských svátků. Občanské sdružení Boii pořádá v Nasavrkách každoročně jeho oslavu – festival keltské kultury Lughnasad, letos proběhne již 4. ročník. Pro návštěvníky akce je připraven pestrý dvoudenní program, nebude chybět ani koncert skupin Asonance, Spirituál Kvintet a dalších.

Další informace o soutěži naleznete také na stránkách Boii o. s. – www.boii.cz.

(lv)