Víkendové koncerty v pravidelném rytmu čtrnácti dnů budou kulturní a vzhledem k charakteru uváděné hudby svým způsobem i duchovní nabídkou jak místním občanům, tak turistům a příležitostným návštěvníkům města až do poloviny měsíce srpna. Pestrou dramaturgií tohoto festivalu vzniká zajímavá a pestrá nabídka pro hudby milovné posluchače.

Celý festival bude zahájen 8. června uvedením barokního díla Loutna česká Adama Michny z Otradovic a Missa brevis Josefa Haydna v podání hostujícího sboru Jizeran Semily a místního pěveckého sboru Vlastislav za doprovodu Podkrkonošského symfonického orchestru pod taktovkou Jiřího Kurfiřta. Druhý červnový koncert bude ve znamení folkrockové formace Oboroh. Právě tento koncert je tím každoročním krokem mimo klasickou hudbu. Věříme, že si najde své posluchače.

Prázdniny zahájí smyčcový kvartet Komorní filharmonie Pardubice. Tento koncert slibuje být jedním z vrcholů celého festivalu. Již tradiční součástí dramaturgie se stal varhaní koncert. Vždyť jaký jiný nástroj je tak úzce spjat s chrámovou kulisou? Tentokrát ho obstará přední český varhaník Petr Čech. Zpestření celému festivalu dodá soubor historických nástrojů Musica da chiesa. Jejich vystoupení je pozvánkou do hudební historie, která je spjata právě s duchovní hudbou. Závěrečný koncert celého festivalu bude v režii téměř rodáka a varhaníka Petra Hostinského a posluchače Akademie múzických umění v Praze trumpetisty Pavla Herzoga. Týden před tradiční heřmanoměsteckou poutí se tak celé hudební léto uzavře.

Věříme, že si z nabídky koncertů vyberete a v parných letních dnech přijmete pozvání do působivého prostředí kostela sv. Bartoloměje. Prostředí obohacené o krásnou hudbu nabízí možnost nevšedního kulturního i duchovního zážitku. Určitě nebudete litovat.

(výb)