Oslavy se uskuteční v kulturním domě a jeho okolí a zvou vás na ně Osvětová beseda Zaječice, Obecní úřad Zaječice, zaječický sbor dobrovolných hasičů a Národopisný soubor Formani Slatiňany.

Program zahájí v 9.30 hodin starosta obce Róbert Pavlačič a vedoucí Osvětové besedy Eva Honzíčková. Na své si přijdou také děti, které den před Zahradní slavností oslaví svůj svátek. Odpolední program bude věnovaný vzpomínce na bývalého vedoucího Osvětové besedy Zaječice Antonína Suchého. Pro kulturní život v obci toho učinil za svůj život mnoho a určitě si poctu zaslouží. Na tohoto „tátu“ bývalého Folklorního souboru Kohoutek Zaječice vzpomene Milan Chalupník, člen Národopisného souboru Formani Slatiňany.

Formani a Formánci se představí s pásmem „Formanskou cestou“, které začne v 17.15 hodin. V sále kulturního domu bude k vidění výstava fotografií, almanachů a dokumentů k 50. výročí Osvětové besedy a 125. výročí založení zdejšího sboru dobrovolných hasičů. Ve 22 hodin je pro všechny návštěvníky připravena ohnivá show.