Koncert se uskutečňuje v rámci zpěvákova turné s názvem Půlnoční turné 2012, které bylo původně ohroženo zpěvákovou nemocí.
„Viróza skolila celou naši rodinu, ale už jsme na tom všichni mnohem lépe. Na jednu stranu jsem rád, že jsme si to vybrali teď a ne v termínu koncertů. Vracíme se tedy v plné síle ke zkoušení i k živému hraní s kapelou, již moc těším a doufám, že naši věrní fanoušci budou moci tu radost zažít s námi na třech vánočních koncertech, které nás čekají," řekl Václav Neckář. První z nich je právě ten v Pardubicích.

Speciálním hostem je Marie Rottrová

Na koncertech zpěváka doprovodí kapela Bacily a chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Exkluzivním hostem bude legenda české populární hudby, zpěvačka Marie Rottrová.
Na Půlnočním turné 2012 zazní kromě  tradičních vánočních koled i staré hity, jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Čaroděj Dobroděj a řada dalších. Chybět nebudou ani písničky z jeho nového alba Bejvávalo líp i hůř.

Právě z alba Bejvávalo líp i hůř je zpěvákem chystaný videoklip k nostalgicky vzpomínkové skladbě Bejvávalo. Objeví se v něm mladá herecká dvojice Jiří Mádl a Tereza Voříšková. Režie se ujala Lenka Wimmerová. (dos)