Předchozí
1 z 6
Další

„Hlavně co se týče mimořádných událostí. Ty jsem pak ventiloval na sociálních sítích, kde už to některým lezlo krkem. Tak jsme si s několika přáteli založili na Facebooku stránku Aktuálně z Chrudimska,“ říká dnes třiatřicetiletý absolvent střední zemědělské školy. „Stránku jsme začali využívat i jako možnost pozvat obyvatele na různé akce a pomáhat hledat ztracené věci, psy i lidi. Stránka roste, teď nás sleduje skoro 20 tisíc lidí. Mám radost, protože díky informacím a sdílením s následnou zpětnou vazbou se podařilo najít několik nemocných ztracených osob, kradených automobilů, bicyklů a nejvíc ovšem zatoulaných domácích mazlíčků,“ pokračuje Dan, který vždy obdivoval práci záchranářů, profesionálních hasičů i hasičských dobrovolníků, ke kterým se připojili i někteří jeho kamarádi.

Daniel s manželkou AndreouZdroj: Archiv Daniela Seiferta.

„Až jsem se jednoho dne nachomýtl k dopravní nehodě a bylo mi velice nepříjemné, že nevím, co mám dělat. To pro mě byl ten správný impuls, abych se začlenil do dobrovolné hasičské jednotky v Chrudimi. Ta mi teď umožňuje získávat mnoho zkušeností, jak se chovat v mimořádných situacích. Hlavně při podávání první pomoci po dopravních nehodách, jež se odehrávají v mé blízkosti, jako bych snad byl nějaký magnet,“ pokračuje Daniel, který sám neskrývá svou vášeň pro motorky.

Daniel jako dobrovolný hasič.Zdroj: Archiv Daniela Seiferta.

„Ta se mě drží od patnácti let a je stále silnější. Na motorce jsem kliďas, proto miluju choopery a bubláky. S motorkařením jsou spojená různá rizika, takže jsem se i přes panickou hrůzu z jehel odhodlal podpořit pravidelným darováním krve projekt mých přátel motorkářů s názvem Motorkáři pro život,“ dodává mladý muž.

Chrudimáka Daniela Seiferta vždy zajímalo dění v jeho okolí.Zdroj: Archiv Daniela Seiferta.

Vášeň pro motorky s ním teď sdílí i jeho manželka Andrejka. „Ta mi na začátku randění sdělila, že ji motorky nic neříkají. No a teď by jezdila nejraději pořád, když je hezky. Moc rádi jezdíme na akce slatiňanského motorkářského klubu Black Horses, s nimiž je spojen i projekt nazvaný Motorkáři pomáhají. Ten také podporujeme na sociální síti. Jedná se o pomoc spojenou s nákupem samolepek a nášivek s klubovým logem, přičemž výtěžek jde vždy na nějaké vybrané dítko s vážnou zdravotní poruchou z chrudimského okresu,“ doplňuje Daniel Seifert.

Daniel jako dobrovolný hasič.Zdroj: Archiv Daniela Seiferta.

Ani tím však nekončí aktivita mladého Chrudimáka dojíždějícího za každodenní prací do Pardubic. „Celoročním relaxem a vlastně i povinností je pro mě zahrada. Té doslova otročím, ale ona mi to vždy vrací už na jaře s prvními květinami. A potom až do podzimu úrodou, barevnou rozmanitostí nebo i možností pozorování různých živočichů,“ uzavírá Daniel Seifert.

Daniel miluje práci na zahradě. Odměnou jsou mu barvy vypěstovaných květin.Zdroj: Archiv Daniela Seiferta.

A nakonec přidává i svoji životní zásadu: „Snažím se žít tak, jak mě vychovala mamka. To znamená pomáhat ostatním a chovat se tak, jak bych chtěl já, aby se ostatní chovali ke mně.“

K dárcovství krve se Daniel odhodlal i přes svůj strach z jehel.Zdroj: Archiv Daniela Seiferta.