Předchozí
1 z 4
Další

Osmadvacetiletý učitel, fotograf a sportovec Lukáš Novák vystudoval obor Ekologie na Vyšší odborné škole zemědělské v Chrudimi.

Lukáš Novák z Nasavrk je fotograf a jeden z 201 mužských pedagogů ve školce.Zdroj: Deník

„Moje kroky směřovaly k tomu, že se stanu ekologem i profesně, ale nikdy nevíte, co vás v životě potká. V rámci studia jsem se dostal na tříměsíční praxi do školky, kde jsem dětem vyprávěl mimo jiné o ekologii. Tam jsem zjistil, že práce s dětmi je úžasná a že se jí chci věnovat,“ vysvětluje Lukáš Novák. Svůj nový sen naplnil záhy. Doplnil si pedagogické vzdělání na VOŠ v Litomyšli, odjel do Skotska jako Au-Pair a následně nastoupil do mateřské školky v Hradci Králové, kde dostal na starost třídu šestnácti dětí. „Ze začátku jsem měl tendenci děti pořád přepočítávat, což mě trošku stresovalo, dokonce se mi o tom i zdálo,“ směje se Lukáš Novák.

Lukáš Novák z Nasavrk je fotograf a jeden z 201 mužských pedagogů ve školce.Zdroj: Deník

Největší radost mu dělají reakce dětí a jejich rodičů. „Nikdy jsem se nesetkal s negativními reakcemi. Mám pocit, že mě děti berou jinak než ženy učitelky, možná proto, že mužský přístup je jiný, i činnosti s dětmi jsou trochu odlišné,“ dodává Novák, který v současné době učí ve školce v Nasavrkách.

Lukáš Novák z Nasavrk je fotograf a jeden z 201 mužských pedagogů ve školce.Zdroj: Deník

Lukáš Novák je nejen pedagog, ale také profesionální fotograf. „Začínal jsem focením krajin, ale postupně jsem přešel k focení lidí. Baví mě pestrost této profese. Při focení portrétů nebo glamour mohu více pracovat s modelkou či modelem, naopak na svatbách či při focení rodin mám rád jedinečnost okamžiku a emoce. Ty momentky jsou potom kouzelné,“ říká Novák, který vystavoval svoji tvorbu na zámku v Nasavrkách, vyhrál soutěž Řeky, říčky, bystřiny a potoky Pardubického kraje, nebo také přednášel v Kavárničce pro seniory v Nasavrkách. Kromě toho Lukáš Novák podporuje nasavrcký fotbal a je členem A týmu.

Lukáš Novák z Nasavrk je fotograf a jeden z 201 mužských pedagogů ve školce.Zdroj: Deník