V sobotu se naplno rozběhl program 61. ročníku festivalu amatérského loutkového divadla Loutkářská Chrudim.

V parném podvečeru se sešli loutkoherci se stovkami diváků v Klášterních zahradách, odkud se pak všichni společně vypravili na tradiční Loutkářský štrúdl ulicemi města. Ještě před tím tu ale diváci zhlédli několik představení odehraných pod širým nebem.

Šest dnů zábavy

Jak připomněl Jiří Kadeřávek z Chrudimské besedy, která se na organizaci podílí, Chrudim v šesti dnech nabídne divákům celkem 65 představení pro děti i dospělé. Součástí akce jsou také odborné semináře či koncerty.

„Většina vstupenek na představení je již vyprodaná, lidé to ale ještě mohou zkusit v předprodeji divadla," doplnil Jiří Kadeřávek.

Hraje se i venku

V sobotním Loutkářském štrúdlu umělci prošli městem oblečeni v kostýmech a s loutkami v rukách, neděle už patřila samotným představením i doprovodnému koncertu v Muzeu barokních soch. Divákům festivalu se představí celkem 16 souborů v hlavním programu a 18 v doprovodném programu. V pondělí se opět hraje na malé i velké scéně divadla, v 1. patře Chrudimské besedy, ve Spolkovém domě, v Muzeu barokních soch i ve stanu za divadlem.

Součástí festivalu Loutkářská Chrudim je také dílna nazvaná Vyrob si svou loutku, ve které se mohou zájemci v Divadle Karla Pippicha pustit do výroby loutek pod vedením loutkoherců ze souboru Čmukaři z Turnova.

Festival zakončí ve čtvrtek 5. července takzvané Loutkářská pouť a slavnostní zakončení, na kterém budou vyhlášené výsledky soutěžní části přehlídky.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube