V celkem třinácti seminářích, dílnách a workshopech se frekventanti setkávají se základy technologie loutky, hereckého projevu, dramaturgické a režijní stavby textům s výtvarnou hudební i hlasovou průpravou, neverbálním divadlem či divadelním oživováním chrudimských míst, osudů a příběhů.

Z jednotlivých seminářů budou poslední den přehlídky k vidění výsledky týdenní práce.


My jsme pro vás vybrali reflexe, které jsou tištěny ve festivalovém zpravodaji

Seminář T (technologie loutky - lektor Vítězslav Kuschmitz)

Dneska jsme naše výtvory, konečně uvedli do pohybu nebo spíš do tance. Nejdříve ze všeho jsme zkoušeli stínohru a na plátně se začaly objevovat podivné tvary (stíny), které zřejmě měly připomínat nějaká zvířata. Dále jsme pokračovali s malými marionetami a při hudbě (asi Mozart) jsme je uvedli do tance. Nakonec přišly marionety velké, bohužel zase s hudbou. Zajímalo by mě, co z tohodle tanečního kurzu loutek v konečném díle vznikne.
Agent 00T

Seminář P (pokus o minimalismus - lektor Jiří Adámek)

Náš seminář se jeví býti čím dál více minimaličtější
…. Takový EXTRÉMEK
Agent 00P

Seminář D (dramaturgie - lektorka Petra Zámečníková)

Míra koupil pro všechny meloun a zručně ho rozčlenil na ledničce. Text jsme stejně zručně rozčlenili na situace. Zahájili jsme rozbor postav. To nás zaujalo natolik, že jsme přetáhli o čtvrt hodiny.
Agent 00D

Seminář M (maňas a maňásek - lektorka Mirka Vydrová)

Máme stále velmi pestrý program. Zkoušíme si, co všechno v nás vězí (po stránce fantazie a nápaditosti). Hrajeme si s předměty, poznáváme, co dokážou naše ruce, všelijak se hýbeme, tvoříme také vlastní loutky… Program je prostě tak nabitý, že nemám ani více času na podávání dalších zpráv.

(Valderon se obává, že dvojitý) Agent 00M

 

Seminář S (scénografie - lektoři Irena Marečková, Jiří Vyšohlíd)

Ráno jsme všichni seděli ve dvojicích, či ve čtveřicích a pracovali tiše jako myšky. Myšky kocourek rád. Tak dostal hlad. Kocourka ale přešel. Holky Tichých, co jsou teď čtyři, na sebe pouštěly prasátka ze zrcátka. Jiní zase stavěli domečky, moooc pěkně. Už i řekli kocourkovi, kde to hotové v pátek uvidí a Vy taky, když budete chtít.
Kocourek

Seminář Z (zvuk, hlas, divadlo - lektor Jan Matásek)

Seminář byl dnes výletní. Vyrazili jsme za město. Procházka to byla krásná, ačkoli se šlo stále po silnici. Došli jsme na nejmenované místo, kde jsme si zamuzicírovali. Po obědě v místní hospůdce jsme se vydali zpět do hnízda všech loutkářů.
Agent 00Z

 

Seminář L (loutkářská dílna - lektoři Karel Šefrna, Jiří Polehňa)

8:30 Máme Karla
8:35 Máme sukně… (bez Milana)
9:05 "… leží… neleží! Támhle za kopcem běží! … a je to ten druhej!"
9:10 - 12:00 Od začátku do konce … a třikrát!
12:01 Máme Karla
12:05 … už i Milan
12:55 "Krásná …, matko… mnoha, ….. víc než noha!"
Agent 00L

Seminář N (neverbální divadlo - lektor Michal Hecht)

Na N-ku není nuda. Naše nálada neklesne nikdy na nulu, nacházíme neotřelé nápady neslyšně nasloucháme nadšeně nasáváme novoty, neutuchajícím nasazením ničíme naši nekonečnou nevědomost. Nám - neverbálním hercům nevyhovuje nic než N.
Agent 00NVybráno ze zpravodaje Loutkářské Chrudimi Vladeron.