Zpravodaj se jmenuje Valderon. Proč právě tento název? "K odhalení názvu se musí každý účastník Loutkářské Chrudimi dobrat sám. V každém čísle čtenářům poskytneme malou nápovědu", řekla nám šéfredaktorka Petra Kosová.

Valderon, podle tiráže, testují na loutkách, na sobě a na čtenářích redaktoři, korektoři, fotografové, grafik a PC toreador. A my vybíráme z úvodníku prvního čísla:

Valderon

a jeho kumpáni jsou žádostiví vejít s vámi ve známost. Redakce zpravodaje je staronová: Petra Kosová a František Kaska už na LCH před lety hýčkali Diwahadlo s vizáží od Marka Zákosteleckého; Ondřej Müller je Pachýř a nový grafik; Michala Drtinu pravidelní LCHáři znají. Petru Kunovou nikoli - o to více může být její první hromadný kontakt s loutkáři osvěžující. Míněno především na stránkách Valderonu. Postupně vás budeme provádět jeho rubrikami s přáním, abyste nebloudili. Návštěvy v redakci vítáme - koušeme, ale případ od případu. Občas překonáme lakotu a sami dáme kousnout. Tak zatím na sebe pěkně povykujte, protože jste se dlouho neviděli a myslete na to, že máme před sebou úvod a stať, na závěr ještě nikdo nemyslí.

Na čtenou i viděnou
Valderon a spol.
Všechna čísla, i některé starší ročníky, najdete na stránkách Loutkářské Chrudimi.

Členka redakce Valderonu Petra Kunová (Kuna)

 Grafik Valderonu Ondřej Müller (Onďa)

 Redaktor Valderonu František Kaska (Fr)

 Šéfredaktorka Valderonu Petra Kosová (Kosa) a František Kaska (Fr)