VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Pětitisícové město Heřmanův Městec (německy Hermannstädtel) leží v chrudimském okrese v Pardubickém kraji.

Volby jsou platné, rozhodl soud

Heřmanův Městec - Návrh na neplatnost voleb do zastupitelstva města Heřmanův Městec byl Krajským soudem v Hradci Králové zamítnut.

Talk show v kině

Heřmanův Městec – Kino Mír v Heřmanově Městci hostí ve středu 31. října v rámci Večerů pod lampou Kláru Sedláčkovou.

V Heřmanově Městci je návrh na neplatnost voleb

Heřmanův Městec – Pirátská strana Heřmanův Městec podala u Krajského soudu v Hradci Králové návrh na neplatnost voleb do městského zastupitelstva. Ustavující zasedání se tak uskuteční později, tedy po nabytí právní moci soudního rozhodnutí.

Dva sražení lidé na přechodu: Policie hledá svědky

Heřmanův Městec - V neděli na přechodu v Heřmanově Městci srazilo auto dva chodce, muže a ženu. Policie hledá svědky této nehody.

Na přechodu srazilo auto dva chodce

Heřmanův Městec - Vážná dopravní nehoda uzavřela v neděli po deváté hodině náměstí v Heřmanově Městci, auto na přechodu srazilo dva chodce.

Heřmanův Městec má uzavřenu koalici, tvoří ji dvojblok ŽIVÉ MĚSTO a KDU-ČSL

Heřmanův Městec - Povolební vyjednávání v Heřmanově Městci jsou u konce. V pátek 12.října uzavřeli zástupci ŽIVÉHO MĚSTA a KDU-ČSL koaliční smlouvu na mandátní období 2018-2022.

Partnerem by mohli být lidovci

Heřmanův Městec - Už dnes se může vyjasnit, kdo bude řídit heřmanoměsteckou radnici v následujících čtyřech letech. Lze přitom očekávat výraznou změnu!

Našli posprejované vlaky

Heřmanův Městec, Třemošnice - V úterý vyjížděli heřmanoměstečtí policisté k oznámenému případu posprejovaného vlaku.

Bažantnicí se proženou spřežení

Heřmanův Městec - Oba víkendové dny budou v heřmanoměsteckém parku Bažantnici patřit závodům koňských spřežení, a to pod názvem Memoriál Jiřího Škodného.

Zloděj ukradl šest dopravních značek

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí policisté se zabývají ojedinělým případem krádeže dopravního značení. Neznámý pachatel zřejmě v noci z 5. na 6. září odcizil celkem šest přenosných volně přístupných dopravních značek.

Čtyři minulé roky nebyly ztraceným časem

Heřmanův Městec – V končícím volebním období se v Heřmanově Městci odehrála řada změn. Některé se promítly do podoby samotné tváře města, jiné měly dopad na podobu místního kulturního, společenského a sportovního života. S něčím se ale pohnout nepodařilo: Městu tak stále chybí například větší nákupní centrum.

Návštěvnost Bartolomějské pouti byla o něco slabší než loni

Heřmanův Městec – Od pátku do pondělí si návštěvníci mohli užívat cukrové vaty, osvětlených atrakcí a voňavých stánků na Bartolomějské pouti.

V Heřmanově Městci se konala pouť

Heřmanův Městec – Pouť v Heřmanově Městci je legendární a vyhlášená akce. Ta se koná vždy od pátku do pondělí, kdy v pondělí je zakončena posvícením.

Další opilá řidička, navíc se zákazem

Heřmanův Městec – Osmadvacetiletá žena z Přelouče je podezřelá z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Okupaci prožil v Jugoslávii

Heřmanův Městec – Otakaru Volejníkovi, dnešnímu místostarostovi Heřmanova Městce, bylo deset roků, když do Československa vpadla okupační vojska.

Heřmani v sobotu pořádají Festival NEtradičních sportů

Heřmanův Městec - Spolek Heřmani pořádá v sobotu v Bažantnici Festival NEtradičních sportů. Zdarma si budete moci vyzkoušet sporty, o kterých jste třeba ani nevěděli, že existují.

Zloděj chtěl kytaru rychle prodat

Heřmanův Městec - Třiatřicetiletý muž v Heřmanově Městci oznámil na policii, že mu byla odcizena šestistrunová elektroakustická kytara i s dalšími komponenty.

V Heřmanově Městci uvažují o kamerovém systému

Heřmanův Městec, Chrast – Když se před několika dny vypravila mladá maminka Lucie spolu s dcerkou na nedávno zrekonstruované dětské hřiště za heřmanoměsteckou ZUŠkou, čekalo tady na ně nevábné překvapení.

Hudební léto v Heřmanově Městci pokračuje

 Heřmanův Městec - V rámci Hudebního léta v Heřmanově Městci vystoupí 5. srpna vynikající studenti z řady států celého světa. 

Keramika uchová otisky ratolestí

Heřmanův Městec - „Keramické otisky“, to je název keramické dílny, určené rodičům s nejmenšími dětmi, která se uskuteční v úterý 10. července v heřmanoměsteckém rodičovském centru Radovánek.

Varhany si lidé prohlédli zblízka

Heřmanův Městec – Čtrnáctý ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci je ve své polovině.

Koncert „Pocta předkům“ zahájil Hudební léto v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec - XIV. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ má za sebou nedělní zahajovací koncert. Setkal se s nadšenými ovacemi publika, které zcela zaplnilo kostel sv. Bartoloměje. Zvláště niterné Requiem francouzského skladatele Gabriela Faurého svojí hloubkou připomnělo osudy všech osobností i „bezejmenných“ lidí, kteří se zasloužili o náš stát.

Festival Halapaš přivítá Lenku Dusilovou nebo Arnošta Goldflama

Heřmanův Městec - V pátek 25. května a v sobotu 26. května 2018 se uskuteční festival Halapaš.

Heřmanoměstečtí hasiči oslaví 140. výročí založení sboru

Heřmanův Městec - Dobrovolní hasiči v Heřmanově Městci budou v sobotu slavit.

Z jezírka zmizely okrasné ryby

Heřmanův Městec - Neznámý pachatel ukradl ryby ze zahradního jezírka.

Mladík ujížděl před policisty

Heřmanův Městec - V neděli zažili policisté z Heřmanova Městce malou honičku.

Pochlubte se svou kraslicí!

Heřmanův Městec – Občanský spolek Živé město Heřmanův Městec vyhlásil soutěž o nejoriginálnější velikonoční kraslici.

Poznejte krásy Železných hor

Heřmanův Městec – V Multifunkčním centru v Heřmanově Městci se dnes od 18 hodin uskuteční přednáška Hany Bohmové a Františka Bárty pořádaná v rámci dlouhodobého cyklu Společnosti přátel Železných hor.

Vodník Čochtan v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec – Známý divadelní muzikál z pera Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec přiveze ve své svébytné úpravě herec Jiří Dvořák.

Opilá řidička nezvládla řízení

Heřmanův Městec – Policie ČR před několika dny vyjížděla k nehodě řidičky u Heřmanova Městce. Žena nepřizpůsobila rychlost řízení situaci a nezvládla levotočivou zatáčku, najela do příkopu a následně narazila do betonového mostku.

Požár vzbudil velkou solidaritu lidí

Heřmanův Městec - Ještě dnes ráno dohlíželi hasiči na smutné pozůstatky bývalé hospodářské budovy, kterou zachvátil v noci z úterý na středu požár.

AKTUALIZOVÁNO

V Heřmanově Městci hořela budova s koňmi

Heřmanův Městec - Dřevěná stodola za prodejnou COOP v úterý večer hořela. Uvnitř objektu byli koně, ale povedlo se je zachránit. Oheň zachvátil střechu budovy. 

Tématem přednášky bude velká cesta po Asii

Heřmanův Městec – Pořadatelé z kina Mír v Heřmanově Městci zvou všechny příznivce cestování a cestopisných přednášek na čtvrteční multimediální přednášku o Rusku a Mongolsku.

Páteční noc byla v Heřmanově Městci rušná

Heřmanův Městec - Rušnou páteční noc strážníkům v Heřmanově Městci odstartovalo telefonické oznámení o dvou mladících, kteří si na náměstí Míru krátili dlouhou chvíli tím, že rozbíjeli skleněné láhve o silnici. Strážníci zadrželi dva jim velmi dobře známé výtečníky, nechali je střepy na místě uklidit a za jejich čin uložili mladíkům navíc pokutu.

Izraelský velvyslanec navštívil Heřmanův Městec

Heřmanův Městec – V minulém týdnu navštívil město Heřmanův Městec izraelský velvyslanec Daniel Meron se svým doprovodem. 

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě cisterny zemřel mladý řidič

Vápenný Podol - Silnici číslo 341 ve Vápenném Podolu nedaleko Heřmanova Městce v pátek dopoledne zablokovala vážná dopravní nehoda. Do příkopu tady sjela cisterna a převrátila se.

Zpěvák Sebastian vystoupí také v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec – Popový zpěvák Sebastian se, po úspěchu jeho prvního samostatného turné, vydal na novou koncertní šňůru po celé České republice, tentokrát s názvem Vesmírná tour 2017, a přesně podle toho bude vypadat i scéna.

Senioři přenosnou volební urnu netrpělivě vyhlíželi

Heřmanův Městec - Hodiny ukazují devět ráno a před salonkem v heřmanoměsteckém Domově pro seniory už netrpělivě čeká houf voličů. „Tak kde jsou,“ bručí si pod vousy a v rukou třímají modré obálky. Náhle doslova přibíhají dvě členky volební komise s přenosnou urnou, na stole rozkládají akta a rezervní sady volebních lístků a může se začít.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Heřmanův Městec – Vlastimil Kühr z Heřmanova Městce se musel i letos připravit na volby pečlivěji, než většina jeho spoluobčanů. Je totiž nevidomý.

Heřmanův Městec chystá sobotní slavnosti

Heřmanův Městec – Tradiční Heřmanoměstecké slavnosti se odehrají už tuto sobotu a začnou v devět hodin staročeským jarmarkem.

V Prachovicích napadli posádku záchranné služby

Prachovice – Čtveřice Romů se v noci ze soboty na neděli pustila do posádky záchranné služby. Sami si ji přitom předtím zavolali.

Autokemp lákal návštěvníky

Heřmanův Městec – Páteční odpoledne a celou sobotu v heřmanoměsteckém autokempingu Konopáč vyplnil program „Babího léta na Železných horách“.

Muž se popálil, když mu začala hořet propan butanová lahev

Heřmanův Městec – Ve středu krátce před třetí odpoledne přijela hasičská auta před jeden z domů v Heřmanově Městci. Hořela tu propanbutanová láhev. Jeden muž utrpěl popáleniny.

Silničáři zvýší bezpečnost chodců v Čáslavské ulici. Předtím ale cestu vyfrézují

Heřmanův Městec – Řidiči projíždějí v těchto dnech Heřmanovým Městcem se budou muset na čas obrnit trpělivostí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se od pondělí 11. září pustilo do úpravy hlavního průtahu městem – silnice I/17.

Šofér narazil do sloupku a utrpěl zranění obličeje a hrudníku

Heřmanův Městec – Záchranáři vyjížděli v pondělí ráno krátce před šestou ráno k dopravní nehodě, která se stala na silnici u Heřmanova Městce. Mladý muž za volantem tmavě modré škodovky narazil do betonového mostku a skončil s autem převráceným na bok. 

Pouť ještě neodjela, končí až v pondělí

Heřmanův Městec – „Nastupujte, nastupujte! Je tu další ochlazující prodloužená a parádní jízda. Pojďte se bavit, pojďte se vozit!“ zní teď v heřmanoměsteckém parku Bažantnice. 

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

Heřmanův Městec – Heřmanoměstecké strážníky upozornil občan krátce před třiadvacátou hodinou na dopravní nehodu v ulici U Bažantnice, kde řidič citroenu nezvládl pravotočivou zatáčku a prorazil plot u tamního domova seniorů.

V Heřmanově Městci shořel kamion. Škoda je půl milionu korun

Heřmanův Městec /VIDEO/ - Požár kamionu se slisovaným odpadem museli ve středu před šestou večer likvidovat hasiči. Oheň zachvátil auto s nákladem na silnici I/17 v Novém Dvoře, zcela ho pohltil a podle předběžných odhadů způsobil škodu za přibližně půl milionu korun.

Marihuana přijde řidiče draho

Heřmanův Městec – Strážníci městské policie v Heřmanově Městci si při hlídce na území města povšimli v ulici 5. května černého vozidla audi, o jejímž řidiči věděli, že je uživatelem omamných látek.

Padl rekord! Na Konopáči se potkalo 82 favoritů

Heřmanův Městec – Autokemp Konopáč hostil během uplynulého víkendu sraz milovníků a fanoušků Škody Favorit. Ze všech koutů republiky přijelo neuvěřitelných 82 vozidel, což překvapilo i samotné pořadatele.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT