VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Majitel kempu brání stromy za plotem

Heřm. Městec, Konopáč – Majiteli Autokempu Konopáč Bohumilu Starému se nelíbí zamýšlené kácení lesa na svahu za kempem podél chat a rybníků. Podle jeho názoru utrpí vykácením stromů újmu příroda i samotné rekreační zařízení.

Představujeme půlmistry krajského přeboru dorostu

Heřmanův Městec - FK Jiskra Heřmanův Městec U19 se stal podzimním půlmistrem pardubického Axam krajského přeboru dorostenců. Heřmanoměstečtí obsadili první místo s jednobodovým náskokem před druhou Litomyšlí, a to s 33 získanými body a bilancí 12 výher, tří porážek a skóre 37:19.

Nejkrásnější strom stojí podle čtenářů v Heřmanově Městci

Chrudimsko – Byl to poměrně tuhý boj. Od úterý 29. listopadu do 8. prosince hlasovalo pro nejkrásnější ozdobený vánoční strom na Chrudimsku celkem 1700 čtenářů. Vybírat mohli ze třinácti jehličnanů ve městech i vesnicích. Od počátku se ujal vedení vánoční strom v Heřmanově Městci, který si také prvenství udržel až do konce. Celkem získal 424 hlasů. Po celou dobu měl ale namále.

Pekařské auto kličkovalo po silnici

Heřmanův Městec – Při páteční noční službě se hlídce Městské policie Heřmanův Městec příliš nezamlouval styl jízdy řidiče dodávky s pekařským zbožím. Šofér nápadně měnil směr jízdy v jízdním pruhu a to tak, že od středu vozovky přejížděl ke krajnici a opačně. Hlídka pojala podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, takže kličkující ford zastavila.

Rozlícený muž rozbil hrací automat krumpáčem

Heřmanův Městec – Vpravdě originální, leč krajně nezákonný způsob, jak dostat peníze z hracího automatu, vymyslel šestačtyřicetiletý muž v Heřmanově Městci.

Sprint na 300 metrů netrvá Anně Kozlové ani 40 vteřin

Heřmanův Městec – Heřmanoměstecká rodačka a žákyně tamní základní školy Anna Kozlová oslavila v září patnácté narozeniny a k občanskému průkazu si nadělila několik zlatých medailí z předních atletických mítinků po republice.

Opilý šofér zkoušel rychlým krokem zmizet

Heřmanův Městec – Heřmanoměstečtí strážníci během nedělní noční služby zadrželi opilce za volantem, a to navíc bez řidičáku.

Nahý syn prosil 
u sousedů o pomoc, agresor vzal autem do zaječích

Heřmanův Městec – V neděli o půl čtvrté ráno přijeli heřmanoměstečtí strážníci do ulice U Bažantnice, kde v jednom z tamních domů měl muž fyzicky napadnout svoji manželku a syna.

Heřmanoměstecké slavnosti začnou v sobotu úderem deváté

Heřmanův Městec - Město Heřmanův Městec zve na Heřmanoměstecké slavnosti 2016, které se konají již tuto sobotu od 9:00 hod. I když je čas dovolených, prázdnin i pouti nenávratně za námi, v Heřmanově Městci se máme stále na co těšit. Tento rok bylo pořádáno ve městě mnoho kulturních akcí, jejíž seznam by zabral celou tuto stránku, a to nás do konce roku ještě mnoho akcí čeká.

Konopáč žil dva dny Babím létem

Konopáč – Tradiční Babí léto na Konopáči nabídlo v pátek a v sobotu rodinám zábavu i možnost nákupu regionálních potravin.

Heřmanův Městec se nyní chystá na koncepční rozvoj, dnes představí návrhy

Heřmanův Městec - Výrazných osobností, které ovlivnily rozvoj měst, najdeme nespočet. Ať už se jedná o šlechtické rody, první územní plánovače, továrníky, podnikatele, politiky, architekty apod. Na vývoj každého města působí i mnoho dalších vlivů a jinak tomu nebylo ani v našem městě.

Plameny pohltily podkrovní ateliér

Heřmanův Městec - V sobotu před třetí hodinou odpolední vyjelo pět hasičských jednotek k požáru rodinného domu v Heřmanově Městci. Nikdo nebyl zraněn, škody jdou ale do milionů.

Ráno se jablka sbírají dobře, nelétají totiž vosy

Chrudimsko - Ráno by teď měli být ještě o něco opatrnější, protože s nastupujícím podzimem se zejména u komunikací druhých a třetích tříd objevují sběrači padaných jablek.

Lidé se nemohli bavit i v noci, teď se zlobí na přísné město

Heřmanův Městec – Mnozí z návštěvníků tradiční Bartolomějské pouti si letos neberou servítky a tvrdě kritizují heřmanoměsteckou radnici. V příspěvcích na sociální síti se lidé ohrazují proti údajně necitlivému ukončování večerního pouťového programu ze strany městské policie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT