VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Strážníkům se služba bude měnit

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí zastupitelé definitivně potvrdili vznik vlastní městské policie, když v rozpočtu pro rok 2016 schválili částku 3,2 milionů korun na vybavení a provozní náklady spjaté se službou strážníků. Konkrétně na nové vybavení, služebnu, auto a další nezbytnosti půjde 1 380 000 korun a na provoz v podobě platů, nákladů za elektřinu, benzínu a podobně 1 820 000 Kč.

Strážníkům se služba bude měnit

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí zastupitelé definitivně potvrdili vznik vlastní městské policie, když v rozpočtu pro rok 2016 schválili částku 3,2 milionů korun na vybavení a provozní náklady spjaté se službou strážníků. Konkrétně na nové vybavení, služebnu, auto a další nezbytnosti půjde 1 380 000 korun a na provoz v podobě platů, nákladů za elektřinu, benzínu a podobně 1 820 000 Kč.

Jeden ředitel bude mít pod palcem sportovní i kulturní zařízení

Heřmanův Městec - Zastupitelé Heřmanova Městce posvětili vznik nové příspěvkové organizace Spokul HM, která bude mít na starosti veškerá sportovní i kulturní zařízení ve městě. Centrálně tak bude řízený provoz například městského kina, synagogy, sokolovny i sportovní haly.

Zastupitelé se poprvé sešli v novém a schválili rozpočet

Heřmanův Městec - Během pondělního jednání heřmanoměstečtí zastupitelé poprvé usedli v novém jednacím sále městského úřadu. „Po technické stránce se objevily nějaké drobné problémy, je vidět, že to bylo první zasedání a s technikou se teprve sžíváme, ale je výrazně znát větší komfort," pochvaluje si starosta Josef Kozel.

Odebíral levnější proud. Přišlo se na to...

Heřmanův Městec - Upravil si přívodní jistič tak, aby ho elektrika stála mnohem méně peněz. Ale to se čtyřiašedesátiletý muž z okolí Heřmanova Městce přepočítal.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Tragický střet u Rozhovic zaplatil životem řidič felicie

Rozhovice - Tragickými následky skončil střet nákladního a osobního automobilu u Rozhovic na Chrudimsku.

Strážníci mají sloužit bez pistolí

Heřmanův Městec, Skuteč - Městská policie v Heřmanově Městci vznikne od 1. ledna 2016. To ale neznamená, že by se strážníci objevili v heřmanoměsteckých ulicích hned na Nový rok. Budoucí strážci zákona a městských vyhlášek musí nejprve projít patřičným výcvikem. A když pak skutečně zahájí službu, mají ji vykonávat beze zbraně. Přinejmenším zpočátku.

Senioři cvičili na procházkách, někteří si osedlali šlapadla

Chrudimsko - Udržet si kondici, zastavit ubývání sil kvůli nedostatku pohybu a udělat něco pro své zdraví i náladu. To je hlavní cíl akce Rotopedtours a Pěškotours, kterou letos již po deváté organizovala nezisková organizace Národní síť podpory zdraví.

Přijďte si popovídat se starostou města!

Heřmanův Městec - Ve středu se místní, ale třeba i „přespolní" lidé mohou setkat v Kavárně Kamarád se starostou města Josefem Kozlem.

Podzimní slavnosti nebudou poslední

Heřmanův Městec - Velkolepé oslavy 690 let od první písemné zmínky o Heřmanově Městci přilákaly stovky lidí. Už během pátečního večera, kdy vystoupil například Banjo Band Ivana Mládka a program završil ohňostroj, bylo náměstí plné. Stejně tak i v sobotu.

Oslavy Heřmanova Městce provází výstavy i muzika

Heřmanův Městec - V rámci oslav 690 let první písemné zmínky o městu Heřmanův Městec uspořádala Společnosti přátel Železných hor malou výstavku o své činnosti.

Heřmanův Městec obnovuje trhy. Konaly se už v roce 1545

Heřmanův Městec - První Heřmanoměstecké slavnosti budou odstartovány již tento pátek. Město si připomíná 690. výročí existence a chce obnovit více než 400letou tradici trhů, kterým dávní předkové říkali litkup či aldamáš.

Mošt k Babímu létu už patří

Konopáč - Tradiční Babí léto na Konopáči už by se neobešlo bez přítomnosti členů heřmanoměstecké zahrádkářské organizace.

Na Konopáči se létem rozloučí ve velkém

Heřmanův Městec, Konopáč - Již v sobotu ožije Autokemp Konopáč u Heřmanova Městce ruchem přímo nevídaným. Od deseti hodin se zde uskuteční již 20. Babí léto na Železných horách. Diváky budou po celý den bavit tanečníci i herci. V 10:15 vstoupí mažoretky z Ronova nad Doubravou, které se na scénu vrátí ještě o půl jedné. V časovém intervalu mezi říznou pochodovou hudbou předvedou své umění také děti ze Základní umělecké školy v Heřmanově Městci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT