VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HEŘMANŮV MĚSTEC

Během slavností radnice obnoví tradici výročních trhů

Heřmanův Městec - Město čekají během prvního říjnového víkendu oslavy 690 let od první písemné zmínky, které začnou už v pátek 2. října, ale hlavní část kulturního a společenského programu začne až v sobotu ráno a potrvá až do večera. 

Koalice v Heřmanově Městci pokračuje v budování, opozici ale vadí řada komisí

Heřmanův Městec - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo. Dnes je na řadě Heřmanův Městec a v příštím díle (v úterý) představíme Slatiňany.

Zastupitelé si narýsují městskou policii podle svých představ

Heřmanův Městec - Heřmanův Městec bude mít vlastní městkou policii. V pondělí o tom rozhodli zastupitelé. Strážníci začnou sloužit na jaře. „Debata nebyla jednoduchá, nicméně zastupitelstvo schválilo vyhlášku o zřízení městské policie od 1. 1. 2016. Zároveň k tomu schválilo i dvě doprovodná usnesení týkající se přesného harmonogramu spuštění městské policie," říká starosta Heřmanova Městce Josef Kozel.

Swingoví piráti přepadnou Heřmanův Městec

Heřmanův Městec - Do heřmanoměstecké sokolovny přijedou tento pátek „piráti". Nikoliv proto, aby zde loupili, ale aby diváky pobavili netradiční hudební produkcí.

Pohyb patří i k seniorskému věku

Chrudim, Heřmanův Městec - Senioři z Lůžkového a sociálního centra pro seniory v Chrudimi a Domova pro seniory Heřmanův Městec už netrpělivě očekávají blížící se další ročník akce, kterou pod názvem Rotopedtours a Pěškotours již devět let organizuje Národní síť podpory zdraví.

Pouťové atrakce dál zůstaly až do pondělí

Heřmanův Městec - "Na pouti se mi moc líbí. Už jsem byla na lavici a na houpací lodi," svěřila se desetiletá Eliška Jirásková z Heřmanova Městce. Mnoho dětí a dospělých dorazilo o víkendu na tradiční Bartolomějskou pouť . Návštěvníky lákaly stánky s občerstvením a hračkami, tradiční houpačky a kolotoče a ti nejotrlejší zkoušeli i adrenalinovou atrakci Kamikaze.

Slavit budou Dvakačovice, ale i Řestoky a Heřmanův Městec

Chrudimsko - Oslavit jubileum obce nebo města dá hodně organizačních schopností a především úsilí všech, kteří chtějí dát události ráz nevšednosti a slávy.

Za neštěstí na ruském kole alkohol nemohl

Heřmanův Městec - Kriminalisté ukončili vyšetřování nehody, která se stala během loňské heřmanoměstecké pouti. Z kabinky ruského kola vypadla pětatřicetiletá žena, kterou s vážným zraněním převezl vrtulník do hradecké nemocnice.

Hudební léto: XI. ročník se vydařil

Heřmanův Městec - Po loňském jubilejním 10. ročníku festivalu jsme poněkud s napětím očekávali, zda si festival udrží své posluchače a i nadále bude zůstane vítanou nabídkou nejen občanům města, ale i širokého okolí. Dramaturgií XI. ročníku jsme pro to udělali maximum a jsme potěšeni, že festival je stále velkým lákadlem a pro mnohé již tím, co je přímo spjato s letními měsíci, regionem Železných hor a městem Heřmanův Městec. Svědčí o tom opět po roce rekordní návštěvnost, která v průměru na festivalový koncert dosáhla téměř 220 posluchačů. Pojďme se tedy společně krátce ohlédnout za letošním festivalem. Jaký byl?

Přípravy na oslavy první písemné zmínky Heřmanova Městce vrcholí

Heřmanův Městec – Začátkem října bude Heřmanův Městec oslavovat výročí 690 let od nejstarší známé písemné zprávy. Přípravy na tuto událost vrcholí, tak jsme požádali místostarostu města Otakara Volejníka o krátký rozhovor.

OBJEKTIVEM: Burácení motorů i lesk karoserií ovládly Konopáč

Heřmanův Městec - Milovníci japonských aut si dali během tohoto víkendu dostaveníčko v autokempu Konopáč u Heřmanova Městce. Desítky upravených a naleštěných vozidel přijely z širokého okolí, aby se jejich majitelé setkali, pobavili se v družném hovoru a také poměřili své síly.

Hudební léto v Heřmanově Městci připomnělo osobnost J.S. Bacha

Heřmanův Městec - V letošním roce uplynulo 330 let od narození jednoho z největších géniů světové hudby barokního mistra Johanna Sebastiana Bacha.

V Heřmanově Městci zazní árie i mocné tóny varhan

Heřmanův Městec - V rámci festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje" zazní tuto neděli v Heřmanově Městci slavné árie a duety ze světových oratorií a pořadatelé si připomenou 330. výročí narození skladatele J. S. Bacha.

Prach ani déšť už nikoho nevyženou

Heřmanův Městec - Investice do dětského hřiště v Heřmanově Městci bude úplně dokončena letos na podzim.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT