VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HLINSKO

Vleky o víkendu v plném provozu

Hlinsko – Díky dlouhodobě panujícím mrazivým teplotám a modernizovanému zasněžovacímu systému se hlineckému ski klubu v této sezóně daří zajišťovat ideální podmínky pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardingu.

Sezona se prozatím vyvíjí příznivě

Hlinsko – V Hlinsku se v této sezóně ke včerejšku lyžovalo již 43 dní. Minulá sezona trvala 77 dní, dlouhodobý průměr bývá kolem 90 dní, v nejlepších letech se lyžovalo i 110 dní.

Krajští silničáři za uspořené peníze koupili nové radlice

Pardubice, Hlinsko – Správa a údržba silnic Pardubického kraje rozšířila svůj vozový park. Nakoupila dvě nákladní vozidla, která v současném počasí posílí zimní údržbu.

Prase se ubránilo, pes nepřežil

Chrast, Hlinsko – Během uplynulého víkendu došlo poblíž Chrašického rybníka v Chrasti ke kontaktu divokého prasete se psem většího plemene. Pes tento incident nakonec nepřežil.

Na trestné kolo museli i šestkrát, závodníky potrápila střelba

Krouna – Krounské fotbalové hřiště se během soboty stalo dějištěm velkých biatlonových závodů. Na startovní čáru se postavilo téměř 70 závodníků. A to původně měla být „malá" akce.

Jidášovo ucho roste celý rok

Hlinsko – Mezi druhy jedlých hub rostoucích i v zimě patří kromě známé hlívy nebo penízovek také jidášovo ucho.

Kontejnery nebyly přeplněné, tvrdí jednatel TS Hlinsko Stejskal

Hlinsko – Reaguji na článek „Vánoční nepořádek popelnice nepobraly", uveřejněný dne 28. 12. 2016. Tento článek se mne dotkl osobně a dále pošlapává poctivou práci zaměstnanců Technických služeb Hlinsko.

Úklid občas ztěžují špatně parkující vozidla

Hlinsko, Krouna – Silnice na Hlinecku se potýkají s nejvyššími nánosy sněhu za posledních několik let. „Sněhu je nyní opravdu hodně a podél silnic jsou z něho místy mantinely. Komunikace jsou leckde trochu zúžené, takže když se mají vyhnout například dva nákladní automobily, tak do těch bariér najíždějí a sníh se nám takto na silnici opakovaně vrací.

„Fantom“ v Hlinsku ničí pneumatiky aut

Hlinsko – Městem prochází jakýsi člověk, který nožem propichuje pneumatiky parkujících aut. Už několik dní o tom lidé diskutují na Facebooku.

Stanice vykázala několik rekordů

Krouna – Do povětrnostních údajů zaznamenaných meteostanicí v Krouně se loňský rok zapsal několika staničními rekordy.

Sbírka u pramene vynesla minimálně 20 tisíc korun. Pomohou hendikepovaným

Paseky – Lepší počasí si pořadatelé 34. ročníku Silvestru na Chrudimce ani nemohli přát. Mrzne, na zemi leží sněhová pokrývka a k prameni Chrudimky nedaleko vesničky Paseky u Chlumětína míří dlouhé zástupy turistů.

Řidič omotal auto kolem stromu

Hlinsko - Poslední den v roce měli hlinečtí hasiči plné ruce práce. Ráno vyjeli k prasklému vodovodnímu řádu a krátce před obědem vyprošťovali řidiče zaklíněného v nabouraném voze.

Oslavte konec roku u pramene Chrudimky

Hlinsko – Blíží se konec roku a ten je pro turisty spojen s tradičním setkáním u pramene Chrudimky, které se koná 30. prosince. Letos se jedná již o 34. ročník této oblíbené akce, která nese název Silvestr na Chrudimce. Akci pořádá Klub českých turistů v Hlinsku ve spolupráci s Městským úřadem a firmou Dalu.

Petice volá po zákazu petard v Hlinsku

Hlinsko – Začalo to před Vánocemi a každým dnem přibližujícím se k Silvestru je situace horší. Hlinecká mládež se baví odpalováním petard a dělobuchů a děsí tím hlavně psy. Právě kvůli nim vznikla v těchto dnech petice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení