VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SKUTEČ

Značná část města Skuteč byla osídlena již v mladší době kamenné, což dokládají archeologické nálezy. Písemně je Skuteč doložena ve 13. století, k roku 1289. Ves byla povýšena na město pravděpodobně v I. polovině 14. století. Město Skuteč je známé obuvnickou tradicí a kvalitní skutečskou žulou. Zdroj: www.skutec.cz

Festival je zahájen, pokračuje v sobotu

Skuteč – V neděli odpoledne byl slavnostně zahájen letošní jubilejní ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Našla injekční stříkačky, volně odhozené v trávě

Skuteč – Krátce po úterním poledni se na strážníky městské policieobrátila jedna z obyvatelek: U garáží nedaleko čistírny odpadních vod totiž našla injekční stříkačky.

Skutečtí hokejisté dokázali nemožné, vyrvali Lanškrounu pohár

Lanškroun - Druhé utkání finále play off o Pohár předsedy VV KSLH Královéhradeckého kraje v ledním hokeji skončilo nerozhodně.

Střecha Tomáškova domu ve Skutči letos projde rekonstrukcí

Skuteč – Střešní krytina na Tomáškově domě, památkově chráněném objektu ve Skutči, je v zoufalém stavu. Majitel objektu, evangelický sbor v Krouně, se proto rozhodla pro její rekonstrukci.

Půjčil si auto bez dovolení a navíc neměl řidičák

Skuteč – Policisté před několika dny kontrolovali čtyřiadvacetiletého řidiče osobního vozu Škoda Octavia. Kvůli jeho nebezpečnému manévru při předjíždění si jej policisté všimli už za obcí Podlažice. Ihned ho proto začali pronásledovat.

Podomní prodejce přistihli při podpisu smlouvy

Skuteč – Navzdory zákazu podomního prodeje se u domovních dveří „obchodníci“ stále objevují. Ve středu například obcházeli Skuteč. A nedopadli dobře.

Čechomor je velkým lákadlem

Skuteč – Za necelý měsíc bude zahájen XV. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Koncertem Symfonického orchestru Českého rozhlasu odstartuje dvouměsíční hudební maraton, který je v jistém ohledu již nyní rekordní.

Stavba poldru u Skutče se přiblížila

Skuteč – Městský úřad v minulých dnech prodloužil platnost územního rozhodnutí, které umožňuje stavbu poldru na řece Krounce. Vyžádaly si to složité majetkové poměry v lokalitě a s tím spojené majetkové vypořádání. K závěru se blíží dědické řízení u některých pozemků, u jiných stále probíhá proces vyvlastnění. Stavět by se mělo začít už letos. Nádrž by měla být dokončená do roku 2020.

Ve Skutči budou archeologové přednášet o pohřbívání

Skuteč – Městské muzeum završí ve středu od 18 hodin třídílnou sérii archeologických přednášek. Posledním tématem bude Pohřbívání na Chrudimsku ve středověku a novověku.

Na závěr soutěže Skuteč dala desítku Semechnici

Skuteč - Po první třetině a čtyřech brankách (Kusý hattrick) směřovalo utkání krajské hokejové soutěže k exhibici.

Výstava ve Skutči přiblíží rozmanitost lidové kultury

Skuteč – V městském muzeu ve Skutči bude v úterý slavnostně zahájena výstava s názvem Mozaika tradiční lidové kultury Pardubicka a Skutečska.

Hasiči vyjeli k padlému stromu

Skuteč - Hasičský záchranný sbor ze stanice Hlinsko vyjížděl včera krátce před tři čtvrtě na osm ráno na silnici č. 35524 v městské části Skuteč – Radčice. Na přibližně šestém kilometru hasiči odstraňovali strom, který spadl přes silnici a komplikoval zde dopravu. Přivolaní hasiči strom odstranili a úsek opět zprůjezdnili.

Skutečští strážníci přestanou hlídkovat na území Proseče

Proseč - Městská policie Skuteč přestane ke 31. prosinci tohoto roku hlídkovat na katastrálním území Proseče.

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

Skuteč – Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT