VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SKUTEČ

Značná část města Skuteč byla osídlena již v mladší době kamenné, což dokládají archeologické nálezy. Písemně je Skuteč doložena ve 13. století, k roku 1289. Ves byla povýšena na město pravděpodobně v I. polovině 14. století. Město Skuteč je známé obuvnickou tradicí a kvalitní skutečskou žulou. Zdroj: www.skutec.cz

Dejte si pozor na Žulové stezce

Skuteč - Kůrovcem byly v letošním roce napadeny rovněž některé lesní porosty v majetku města Skuteč.

Bojovali ve válce

Skuteč - V Městském muzeu Skuteč pokračuje výstava Konec Velké války.

Ve Skutči postačí dohoda tří stran

Skuteč - Lídr vítězné kandidátky skutečských Nezávislých, starosta města Pavel Bezděk, vyšel z komunálních voleb posílen, neboť jeho volební uskupení navýšilo zisk mandátů z pouhých dvou na aktuálních pět. Starosta by proto rád řídil město i v následujících čtyřech letech.

Řidičům ve Skutči chybí parkovací místa

Skuteč – „Ve Skutči se žije dobře. Je to klidné městečko, ve kterém nechybí školy ani lékařské ordinace, je tu obchodní dům i spousta menších obchůdků. Také dopravní spojení s okolním světem je celkem vyhovující,“ tak lze shrnout nejčastější názory místních obyvatel na život v tomto pětitisícovém sídle. Jak ale někteří dodávají, i tady je co zlepšovat.

Opravy zahrnou i zřízení okružní křižovatky

Skuteč - Silnici č. II/305 mezi Skutčí a Štěpánovem čeká modernizace. Jak informoval skutečský starosta Pavel Bezděk, Pardubický kraj potvrdil zahájení projektové přípravy na uvedené dílo.

Stezka seznamuje návštěvníky s prací kameníků

Skuteč, Leštinka - Návštěvu Skutečska lze v horku propojit s procházkou po turisticky oblíbené a z velké části zastíněné cestě zvané „Žulová stezka Horkami“.

Kostra nebyla psí, patřila seleti

Skuteč – Hlídka městské policie přijala oznámení od místní občanky, která na místním sídlišti ve křoví údajně nalezla psí kostru.

Strážník poskytl první pomoc

Skuteč – V pondělí ráno přijala hlídka Městské policie Skuteč na žádost o součinnost od pracovníka operačního střediska záchranné služby Pardubického kraje. Ten oznámil, že na tísňovou linku 155 přijal oznámení o kolapsu muže.

Skuteč uvažuje o vybudování parkovacího domu

Skuteč - Kvůli nedostatečnému počtu parkovacích míst se vedení města snaží najít řešení, jak tuto situaci alespoň částečně zlepšit. Jednou z alternativ by bylo vybudování jednopatrového parkovacího domu, kde by se nabízela možnost předplaceného parkování.

Skuteč zvažuje stavbu parkovacího domu, auta se už do ulic nevejdou

Skuteč – Třetí největší město chrudimského okresu se potýká s nedostatkem parkovacích míst. Volné plochy pro odstavení auta podle místních chybějí především na sídlišti u Botany.

Řidič musel vystřízlivět na záchytce

Skuteč – Policie ČR v pondělí informovala o řidiči, jenž usedl za volant s alkoholem v krvi.

Ve Skutči čekají, zda je podpoří příští vláda s důvěrou

Skuteč - Městečko stále nemá status obce s rozšířenou působností. Její obyvatelé musí pro občanky a řidičáky jezdit do Chrudimi nebo Hlinska. 

Skuteč by chtěla opět vydávat občanky

Skuteč - Město bude i nadále usilovat o to, aby se občanské průkazy mohly vydávat přímo na místní obecním úřadě.

Jedovatý čpavek musí ze stadionu

Skuteč - Stávající chladicí technologie skutečského zimního stadionu dosud pracuje se značným množstvím jedovatého čpavku. Bude ji proto nutné rekonstruovat a modernizovat

Tragické zřícení stěny: jeden mrtvý, druhý těžce zraněný

Skuteč - Na dva muže se v pátek kolem půl dvanácté zřítila zeď budovy. Jeden na místě zemřel, druhý skončil s těžkým zraněním v nemocnici. 

Májku nekácejte, vyfoťte se u ní s pilou

Skuteč – Návsi a náměstí v těchto dnech zdobí opentlená májka. Ve Skutči v minulých letech tento symbol lásky nikdy dlouho nevydržel, vždycky ho totiž kdosi podřízl a poslal k zemi. Možná letos pomůže písemná výzva pro ty, kteří už si brousí pilu.

Skuteč žádá o dotace na zimní stadion i stacionář

Skuteč – Město usiluje o dotační podporu pro několik investičních projektů. Město chce pokračovat v rekonstrukcích místních škol a školek, v plánu jsou i úpravy zimního stadionu a vybudování stacionáře.

Vystavili vzácné výšivky, miniknihu i lasturu zévy obrovské

Skuteč - Městské muzeum ve Skutči odstartovalo v úterý novou výstavu.

Energetický starosta je ze Skutče

Skuteč - Během pražského vyhlášení celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys byla udělena cena Energetický starosta roku. Uděluje ji společnost Amper Holding za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec.

Ve Skutči budou vybírat ze tří návrhů na novou knihovnu

Skuteč - Ve Skutči by mohla vyrůst nová knihovna. Zastupitelstvo města bude vybírat z trojice návrhů. Ty předložily společnosti LONOCO architekti z Luže, SONET Building s.r.o. z Hlinska a ILB prostav s.r.o z Mikulovic.

Duševně nemocní už nebudou žít na středověkém hradě

Předhradí - Zavírat lidi se zdravotním hendikepem do ústavů patří k minulosti. Transformace jim poskytne bydlení, které je srovnatelné s tím, jaké mají ostatní lidé.

Na jevišti bude 118 účinkujících

Skuteč – Řekne-li se Carmina Burana, logicky nás napadne překlad „písně buranské“. Název nejslavnějšího díla Carla Orffa však vznikl trochu jinak. Vytvořil ho německý ligvista J. A. Schmeller a odkazuje na hornoněmecké Bur (připomínající německý název Bavorska: Bayern).

Festival je zahájen, pokračuje v sobotu

Skuteč – V neděli odpoledne byl slavnostně zahájen letošní jubilejní ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Našla injekční stříkačky, volně odhozené v trávě

Skuteč – Krátce po úterním poledni se na strážníky městské policieobrátila jedna z obyvatelek: U garáží nedaleko čistírny odpadních vod totiž našla injekční stříkačky.

Skutečtí hokejisté dokázali nemožné, vyrvali Lanškrounu pohár

Lanškroun - Druhé utkání finále play off o Pohár předsedy VV KSLH Královéhradeckého kraje v ledním hokeji skončilo nerozhodně.

Střecha Tomáškova domu ve Skutči letos projde rekonstrukcí

Skuteč – Střešní krytina na Tomáškově domě, památkově chráněném objektu ve Skutči, je v zoufalém stavu. Majitel objektu, evangelický sbor v Krouně, se proto rozhodla pro její rekonstrukci.

Půjčil si auto bez dovolení a navíc neměl řidičák

Skuteč – Policisté před několika dny kontrolovali čtyřiadvacetiletého řidiče osobního vozu Škoda Octavia. Kvůli jeho nebezpečnému manévru při předjíždění si jej policisté všimli už za obcí Podlažice. Ihned ho proto začali pronásledovat.

Podomní prodejce přistihli při podpisu smlouvy

Skuteč – Navzdory zákazu podomního prodeje se u domovních dveří „obchodníci“ stále objevují. Ve středu například obcházeli Skuteč. A nedopadli dobře.

Čechomor je velkým lákadlem

Skuteč – Za necelý měsíc bude zahájen XV. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Koncertem Symfonického orchestru Českého rozhlasu odstartuje dvouměsíční hudební maraton, který je v jistém ohledu již nyní rekordní.

Stavba poldru u Skutče se přiblížila

Skuteč – Městský úřad v minulých dnech prodloužil platnost územního rozhodnutí, které umožňuje stavbu poldru na řece Krounce. Vyžádaly si to složité majetkové poměry v lokalitě a s tím spojené majetkové vypořádání. K závěru se blíží dědické řízení u některých pozemků, u jiných stále probíhá proces vyvlastnění. Stavět by se mělo začít už letos. Nádrž by měla být dokončená do roku 2020.

Ve Skutči budou archeologové přednášet o pohřbívání

Skuteč – Městské muzeum završí ve středu od 18 hodin třídílnou sérii archeologických přednášek. Posledním tématem bude Pohřbívání na Chrudimsku ve středověku a novověku.

Na závěr soutěže Skuteč dala desítku Semechnici

Skuteč - Po první třetině a čtyřech brankách (Kusý hattrick) směřovalo utkání krajské hokejové soutěže k exhibici.

Výstava ve Skutči přiblíží rozmanitost lidové kultury

Skuteč – V městském muzeu ve Skutči bude v úterý slavnostně zahájena výstava s názvem Mozaika tradiční lidové kultury Pardubicka a Skutečska.

Hasiči vyjeli k padlému stromu

Skuteč - Hasičský záchranný sbor ze stanice Hlinsko vyjížděl včera krátce před tři čtvrtě na osm ráno na silnici č. 35524 v městské části Skuteč – Radčice. Na přibližně šestém kilometru hasiči odstraňovali strom, který spadl přes silnici a komplikoval zde dopravu. Přivolaní hasiči strom odstranili a úsek opět zprůjezdnili.

Skutečští strážníci přestanou hlídkovat na území Proseče

Proseč - Městská policie Skuteč přestane ke 31. prosinci tohoto roku hlídkovat na katastrálním území Proseče.

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

Skuteč – Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.

Ve Skutči oslaví retro Vánoce

Skuteč – Pro netradiční oslavu vánočních svátků se letos rozhodli v Základní škole Smetanova ve Skutči. V pátek se zde, stejně jako každý rok, koná vánoční výstava – tentokrát se však celá ponese v retro duchu. Škola se rázem ocitne v šedesátých letech, chodby rozezní dobová hudba, žáci obléknou uvolněnou módu hippies.

Naši prvňáci ze Základní školy Komenského ve Skutči

Chrudim - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky z Chrudimska.

Muž se před vězením týden ukrýval v podkrovním bytě

Skutečsko – Policisté nalezli a zadrželi muže, který se skrýval před vězením, a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. Uvedl to policejní mluvčí Jiří Tesař.

Divadelní abonmá do dvou dnů takřka zmizelo

Skuteč – Ve Skutči začal od pondělního rána předprodej jarního divadelního abonmá na rok 2018. Zájem byl obrovský. Ke včerejšímu poledni bylo podle vedoucí tamního odboru kultury a školství Lenky Frídlové prodáno 320 abonentek. Sál je tak prakticky plný, místa se však podle jejích slov ještě najdou.

Zimní stadion má nové toalety i sprchy. Začala rekonstrukce hasičské zbrojnice

Skuteč - Vedení Skutče postupně dokončuje rozpracované projekty. Řemeslníci mají například hotové sociální zařízení ve skutečském zimním stadionu. Za 650 tisíc z městského rozpočtu tu vznikly nové toalety pro veřejnost a sprchy pro hokejisty.

Odbahnění Konopáče u Skutče čeká na vhodný dotační titul

Skuteč – Už od loňského roku připravuje vedení Skutče projekt na odbahnění a opravu rybníku Konopáč ležící kousek od tamní čističky odpadních vod. Kromě vybagrování bahna ze dna by místní chtěli opravit také hráz a břehy. Dokumentaci zpracovávala hradecká firma a zároveň objednávala i provádění odběru a vyhodnocení vzorku sedimentu.

Vydávání občanek ve Skutči končí, zájem byl obrovský

Skuteč – V říjnu skončila možnost vyřídit si občanský průkaz na Městském úřadu ve Skutči Bylo to možné díky pilotnímu projektu podpořeném Ministerstvem vnitra ČR.

Pevěcký sbor Rubeš slaví 155. narozeniny

Skuteč - Pěvecký sbor Rubeš v letošní sezóně slaví 155 výročí od svého založení. Narozeninovou oslavu pojali jeho členové ve velkém, proto se v pátek 13. října od 19 hodin uskuteční v Kulturním klubu Skuteč slavnostní koncert

Řidič narazil do stromu, záchranáři jej našli ležet v příkopu

Předhradí - Vážná dopravní nehoda se stala v pátek krátce před půl pátou odpoledne na silnici mezi Krounou a Předhradím. Auto skončilo převrácené na střeše a pro jeho řidiče musel přiletět vrtulník.

Žena chtěla skočit, zachránili ji dělníci

Skuteč – Žena středních let se v sobotu pokusila vyskočit z okna ve výšce asi pěti metrů nad zemí. Jak uvedl mluvčí záchranky Aleš Malý, její matce se podařilo dceru na pár okamžiků zachytit. Definitivní záchrana přišla z nečekané strany.

Skutečští chtějí zmenšit kluziště, aby ušetřili za provoz

Skuteč - Zimní stadion ve Skutči se připravuje na novou sezonu. Pracovníci stírají gumové běhouny a zametají a vysávají betonový podklad, na němž brzy vznikne ledová plocha. V této podobě ji zřejmě upravují naposledy.

Skutečské hasiče čeká stěhování do lepšího

Skuteč – Dobrovolní hasiči ve Skutči budou na čas bez vlastní zbrojnice a musejí se uchýlit do náhradního prostoru. Už za rok se ale dočkají stěhování do nového.

Skuteč nové sociální zařízení na stadionu uhradí ze svého

Skuteč – Práce na rekonstrukci sociálního zázemí zimního stadionu ve Skutči začaly. 

„Balda“ získal nejvyšší skautské ocenění

Skuteč – Součástí nedělní slavnostní bohoslužby vedené otcem biskupem Josefem Kajnkem bylo dekorování šestaosmdesátiletého Ladislava Bartůňka ze Žďárce u Skutče Řádem stříbrného vlka, nejvyšším skautským vyznamenáním. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT