VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Z hořící výrobní haly v Třemošnici museli hasiči evakuovat dvacítku lidí

Třemošnice - Požár výrobní haly vypukl v neděli dopoledne ve firmě Kovolis Hedvikov v Třemošnici na Chrudimsku. „První hasičská jednotka, která přijela na místo, provedla evakuaci dvaceti osob z haly. Čtyři osoby, které se nadýchaly jedovatého kouře, byly předány ke kontrole do péče zdravotníkům," sdělila mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

Vyhlídka na Lichnici snad klapne

Třemošnicko – Sídla mikroregionu Železné hory by se měla více zaměřovat na společné plány a neměla by tolik upřednostňovat třeba opravy vlastních chodníků.

Po sobotní procházce už břehy Doubravy nehyzdí odpadky

Ronov nad Doubravou - Sobotní procházku zasvětilo 14 dobrovolníků nejen obdivování podzimní přírody, ale především sbírání odpadků v okolí řeky Doubravy.

Skauti uklidí břehy řeky Doubravy, pomůžete jim?

Ronov nad Doubravou - Členové a příznivci střediska Junáka v Ronově nad Doubravou opakovaně prokazují svůj vztah k okolnímu přírodnímu prostředí také úklidovými akcemi. Letošek není výjimkou a tak se místní skauti a vodáci vydají uklidit okolí své milované řeky Doubravy.

Vodáci zamkli podzimní Doubravu

Ronov nad Doubravou - Konec vodácké sezóny se nezadržitelně blíží a s tím, jak na vodní hladiny dopadají žlutohnědé listy, nadešla i doba symbolického zamykání řek.

Policisté vyvedli z hořícího bytu šest lidí

Ronov nad Doubravou - Za příběhy o záchraně lidského života se vždy vyplatí ohlédnout a platí to i o události, která se odehrála 27. září v Ronově nad Doubravou.

Je to tak. V Třemošnici nemají ostré opoziční zastupitele

Třemošnice - Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo. Dnes přinášíme poslední díl tohoto seriálu.

Mažoretky z Ronova přivezly zlato z mistrovství Evropy!

Ronov nad Doubravou - Mažoretková a twirlingová skupina Rondo reprezentovala Českou republiku na Mistrovství Evropy v italském Lignánu.

Sekáči trávy budou mezi posledními návštěvníky

Lichnice - Prohlídku zříceniny hradu Lichnice s výkladem tamější kastelánky Ivany Matykové si mohou návštěvníci dopřát ještě i v průběhu října. Hrad je ale pro veřejnost otevřen pouze o víkendech v době od 10 do 17 hodin.

V galerii uvidíte, co umí zlaté ronovské ručičky

Ronov nad Doubravou - Výstava pořádaná Českým svazem žen Ronov nad Doubravou a Volnočasovou kulturní ronovskou komisí je otevřena až do 18. října.

U soutoku Labe a Doubravy chutnaly na ohni opečené špekáčky všem cyklistům

Ronov nad Doubravou - Na první podzimní sobotu naplánovali ronovští skauti Cyklovýlet z Ronova k ústí řeky Doubravy. Krásné počasí pořadatelům přálo, a tak se s úderem desáté hodiny dopolední na startu sešlo, respektive sjelo, sedmnáct cyklistů. Nebyli mezi nimi jenom místní, ale výletu se zúčastnili jezdci z Kolína, Kutné Hory, Malešova, Sán, Třemošnice a Mladotic.

Z Lichnice bude krásný výhled

Třemošnice – Zřícenina hradu Lichnice je oblíbeným turistickým cílem. Vedení třemošnické radnice proto připravilo projekt na vybudování rozhledny přímo v sousedství zříceniny, čímž by se stal celý komplex pro turisty ještě atraktivnějším.

Zloděj se skryl ve špajzu. Když byl dům prázdný, kradl jídlo i elektroniku

Ronov nad Doubravou - Jen chvilka nepozornosti stačila, aby postarší manželský pár v Ronově nad Doubravou pocítil ránu, kterou jim zasadila ruka zloděje. „Již několikrát jsme upozorňovali na drzost zlodějů, kterým stačí sebemenší podnět, a neváhají krást. Stačí si například nechat pootevřené vchodové dveře do domku," říká policejní mluvčí Jiří Tesař.

Ronovské centrum prochází rekonstrukcí

Ronov nad Doubravou - Po dokončení první etapy rekonstrukce Chittussiho náměstí v Ronově nad Doubravou dochází ke změně jeho užívání související s uzavřením příčné ulice vedoucí přes park.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení