VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEMOŠNICE

Za rozbitý nos hrozí muži dva roky pobytu ve vězení

Třemošnice - Zábavy a koncerty nabízí spoustu možností pro kulturní vyžití, leč občas dojde i na nějakou tu ránu pěstí, když se hlavně pánové nepohodnout. Horší jsou však ty případy, které skončí trestným činem.

U Sečské přehrady se školí policisté na záchranné práce

Seč - Nádrž Seč hostila celorepublikové cvičení pořádkových a speciálních pořádkových jednotek se zaměřením na záchranu osob na otevřené hladině. Policisté z Pardubického kraje uspořádali školení pro kolegy z celé republiky.

Výherní automaty v Ronově brzy doblikají

Ronov nad Doubravou - Hazardní hráči budou muset za svojí neřestí cestovat do jiného města. Ronovští zastupitelé se na svém posledním zasedání rozhodli plošně zakázat provozování loterií a jiných podobných her na území města. Brzy také vstoupí platnost nová obecně závazná vyhláška, která zákaz hazardu potvrdí.

V Třemošnici padl poslední mat

Třemošnice – Už je dohráno. V Třemošnici v úterý po dvou dnech skončilo Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev škol v šachu kategorie 6. – 9. ročník.

Sečskou radnici přestane stínit starý betonový strašák

Seč - Už sedmadvacet let brání výhledu na místní zámeček, nyní městský úřad, napůl zbořené, nikdy nedostavěné nákupní středisko. Místním obyvatelům nyní svitla naděje. Sečští zastupitelé i radní schválili kupní smlouvu a za 1,3 milionu korun nedokončenou stavbu koupili.

Aby si mladík přilepšil, ukradl a prodal lešení

Třemošnicko - Říká se, že příležitost dělá zloděje a jedna takový se naskytla čtyřiadvacetiletému muži, který bydlel u své babičky v malé vesničce na Třemošnicku.

Studie rozhodne o dalším osudu koupaliště

Třemošnice - Třemošnické koupaliště již nějaký čas provází technické problémy. Dno umělé vodní plochy je popraskané, uniká z něj voda, čímž se výrazně prodražuje jeho provoz.

Ronovští malují své Městečko na dlani

Ronov nad Doubravou - Spisovatel Jan Drda by se 4. dubna dožil 100 let. Jeho román Městečko na dlani zasadili filmaři s režisérem Václavem Binovcem právě do Ronova a tento přívlastek Městečko na dlani už městu zůstal.

Třemošnice musela vrátit část dotace, hrozí i penále

Třemošnice - Město Třemošnice muselo vrátit 3,7 milionu korun dotace na výstavbu silnice do průmyslové zóny. Zároveň mu hrozí pokuta více než 11 milionů korun.

Recesisté plánují oslavu 1. Máje i mistrovství světa ve vrhu šavlí

Třemošnice - Již devatenáctým rokem působí v Třemošnici sdružení nazvané Recesisté z Třemošnice, Podhradí, Norimberka a přilehlých obcí a svými netradičně pojatými akcemi baví stovky účastníků.

Praktická škola v Třemošnici končí, neměla dostatek žáků

Třemošnice - Třemošničtí zastupitelé na svém únorovém zasedání zrušili praktickou školu v Třemošnici, která byla součástí místní základní školy. Důvod je prostý počet žáků nedosahoval zákonem stanoveného minima šesti dětí ve třídě. Ke zrušení dojde 31. srpna.

SMS bude informovat místo rozhlasu

Seč - Město Seč zavádí novou službu pro veřejnost spočívající v zasílání vyžádaných SMS zpráv se stručným obsahem hlášení městského rozhlasu. 

Čtenáři se těší na pasování a sbírají hliník

Třemošnice - Třemošnická knihovna nezahálí a nejenom pro své čtenáře připravuje celou řadu soutěží a výletů za kulturou. Například tuto neděli se v místním kulturním domě uskuteční od půl druhé odpoledne Turnaj her. Jak pořadatelé zdůrazňují, je třeba přijít včas. Návštěvníci zde najdou připravenou celou řadu nových i klasických deskových her a zahrát si mohou děti i dospělí.

Na Lichnici zimují desítky netopýrů

Lichnice - Poslední dočasné víkendové otevření brány hradu Lichnice využili odborníci k sečtení tamější populace zimujících netopýrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT