Jejich rodina se jistě postará o to, aby obě události nesplynuly v jednu a oslavenec nebyl ošizen. Naštěstí se žádné z miminek nejmenuje Adam ani Eva.

Eduard Ždánský

Jako první se 24. prosince ve 13.22 hodin v chrudimské porodnici přihlásil o místo na světě Eduard Ždánský. Jeho míra byla 50 centimetrů a váha 3,30 kilogramu. „Na brášku se doma už moc těší dvouapůlletý Alexandr,” usmála se maminka Andrea. To, že se malý Eduard narodí právě na Štědrý den, začali jeho rodiče tušit časně ráno. „Bylo to kolem šesté,” upřesnil pyšný tatínek Milan. Rodina Ždánských žije v Rosicích u Chrasti.

Marek Klodner

V seznamu miminek narozených o Štědrém dni zaujímá Mareček Klodner druhé místo, narodil se ve 14.45 hodin. Měřil 50 centimetrů a jeho porodní váha je 3,9 kilogramu. Markovi rodiče, Lenka a David Klodnerovi, žijí v Nemošicích a doma mají čtyřletou holčičku Adélku. „Přijeli jsme do porodnice před polednem, po třech hodinách se Mareček narodil. Tatínek byl u toho,” usmála se maminka Lenka.

Selma Eis

Dlouho na sebe nechala čekat jediná štědrodenní holčička, které rodiče Jana a Pavel z Holic dali jméno Selma Eis. Měřila 48 centimetrů a vážila 3,25 kilogramu. „Přijeli jsme do porodnice o půl desáté dopoledne a dcera se narodila ve 20,29 hodin. Tatínek byl u porodu. Je to naše prvorozené dítě,” řekla maminka Jana. Tatínek holčičky byl nadšený a dojatý zároveň. „Je zdravá, krásná, všechno dopadlo tak, jak mělo. Trvalo to sice dlouho, ale dobrý - je to paráda,” smál se novopečený otec Pavel.

Jan Víšek

Jen málo minut stačilo k tomu, aby slavil Honzík Víšek své narozeniny na Boží hod vánoční. Bylo 23.39 hodin, když spatřil v chrudimské porodnici světlo světa. „Přijeli jsme večer pět minut přes osmou. Tatínek byl u porodu statečný,” řekla maminka Kateřina Víšková. Její manžel Jan je z pokračovatele rodu nadšený. „Je to nejkrásnější vánoční dárek, co jsme si mohli přát. Všechno šlo u porodu dobře, pan doktor i sestřičky byli skvělí. Určitě bude oslava, zapijeme Honzíka, aby hezky rostl. No, a potom už doma postavíme postýlku,” prozradil své plány tatínek Jan Víšek. Na mladšího sourozence s mírou 53 centimetrů a 3, 6 kilogramu se přišla hned druhý den dopoledne podívat tříletá Natálka. „To je můj bráška,” zašeptala holčička, která se na miminko moc těšila.

KRÁSNÁ MIMINKA S RODIČI SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT NA VIDEU Z PORODNICE
Zdroj: Youtube

Padne tisícovka?

Chrudimská porodnice má renomé po celé republice. „Jezdí k nám budoucí maminky z celého Pardubického kraje, ale i třeba z Prahy nebo Brna. Často se k nám při porodu dalších dětí vracejí,” řekl primář dětského oddělení Chrudimské nemocnice David Kasal. Do konce roku zbývá už jen pár dní a statistika letos narozených dětí se blíží k tisícovce. „Pevně věřím, že toto magické číslo splníme,” dodal primář.
Kulatou číslici by mohlo doplnit některé ze silvestrovských dětí. Je už tradicí, že město Chrudim dává dárek nejen prvnímu miminku nového roku, ale myslí i na novorozeně, které svým příchodem uzavřelo starý rok.

(ron, kd)