Mužstvo trenéra Filipa Pešána připravilo českým fanouškům pekelnou jízdu. Po dvou zápasech ani bod, poté utrápená výhra nad Běloruskem v prodloužení. Před čtvrtým duelem se Švédy byly karty rozdány jasně - porážka by český postup do vyřazovací fáze turnaje poslala do říše už v podstatě nereálných scénářů.

Jenže Češi zabrali. Už tradičně ve chvíli, kdy situace byla zoufale kritická. Se Švédy prohrávali před třetí třetinou 0:2, přesto slavili výhru 4:2. A s tragédií nepostupu do čtvrtfinále se posléze muselo vypořádávat Švédsko.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a FC Viktoria Plzeň (v černozeleném) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.
OBRAZEM: Góly, roušky, emoce! Podívejte se na nejlepší momentky z fotbalové ligy

Pešánovci pak přidali triumf nad Brity, ušmudlané (ale klíčové) dvoubodové vítězství nad Dány a v úterý odpoledne zakončili cestu základní skupinou demolicí Slovenska 7:3.

Podívejte se na turbulentní jízdu českého týmu skupinou A od prvního do posledního zápasu v naší fotogalerii.