deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Klára Karasaridu

Reportérka

Archiv

K novinařině mě to táhlo už od dětství, kdy jsem vyráběla vlastní noviny pro rodinu a kamarády. Při studiu jsem pracovala několik let brigádně pro server Novinky.cz a absolvovala také půlroční stáž v Českém rozhlase, přesto pro mě v denním zpravodajství bylo skoro vše nové. Každý typ zpravodajství totiž funguje trochu jinak a já jsem ráda, že jsem to mohla poznat. Nyní jsem v Deníku dostala příležitost psát pro nejčtenější noviny v Česku a poučit se od zkušenějších kolegů.

Archiv

V září 2021 jsem na Karlově Univerzitě absolvovala magisterské studium Sociologie se zaměřením na kvalitativní výzkum. V osobním i profesním životě totiž moc ráda poznávám příběhy lidí napříč světem a ráda je pak předávám ostatním. Témata, na které se chci primárně zaměřit jsou kultura, výzkum, psychologie, zvířata, příroda a aktuální dění. Od svých 18 let jsem také pravidelnou členkou volební komise v naší malé vesnici.

Archiv

Už od dětství se věnuji tvůrčímu psaní a jednou bych chtěla vydat vlastní knihu. Psát jsem se naučila v pěti letech a od té doby jsem se téměř neodtrhla od papíru či klávesnice. Dokonce jsem si tvořila vlastní noviny a prodávala je kamarádům ve škole. Přes deset let se věnuji amatérskému divadlu. Na jevišti se totiž cítím jako doma. Velmi ráda čtu a sleduji filmy a následně na ně píšu recenze. Můj oblíbený žánr je sci-fi a fantasy a moc ráda mám také psychologické příběhy. Jedním z mých koníčků je právě psychologie a osobní rozvoj. Vedle toho ráda poslouchám hudbu napříč žánry. Nejvíce mnou však rezonuje metal (konkrétně symfonický death metal a black metal) a už několikrát jsem se účastnila metalového festivalu Brutal Assault.

Archiv

Narodila jsem se v Řecku odkud pochází půlka mé rodiny. Jižní geny na mě zanechaly nezapomenutelnou stopu. Většinu dětství jsem ale strávila v České republice, kam se v mých pěti letech rodiče vrátili a zůstali tu do dnes. Neřadím se primárně ani k jednomu národu a myslím si, že každý je unikátní právě tím odkud pochází a čím si za život prošel. A na to bych se ve svém psaní ráda zaměřila.

< Předchozí
1 z 4
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: