Pozvání přijala dvacetiletá Guisela Huamán až z jihoamerického Peru, která nyní u nás na VŠ v Pardubicích studuje biologii.

Druhým hostem byl student VŠ ekonomické Staenly Kadantu, který do České republiky přijel z africké Zambie.

Na úvod milého setkání, kterého se zúčastnili i rodiče, babičky, sourozenci a kamarádi stolanských žáků zahráli hostitelé malé divadýlko „Jak se přelstí peklo" a v programu nechyběla ani opravdická kouzla.

Guisela i Staenly poté poutavě hovořili o životě v jejich zemi. Příjemným překvapením bylo podávání jejich národního jídla. V naší školní kuchyni nám paní Iva Kubátová navařila výbornou peruánskou kukuřičnou polévku (vše se dá najít na internetu) a potom si také všichni pochutnali na kukuřičné kaši nasladko.

Mezitím, co jsme hodovali, probíhala na interaktivní tabuli ukázka fotografií z Peru a ze Zambie a tuto atmosféru podpořila africká hudba.

Staenly hrál anglické písničky, když dětem předem vysvětlil, o čem v písničce zpívá.

Kytaru si od něj půjčil i náš další host – řádová sestřička Tereza z Hoješína, která u nás ve škole vyučuje náboženství. Její písničky rozpohybovaly všechny zúčastněné. Krásně živý večer jsme zakončili v tanečním rytmu.

Ano, tento večer byl radostně spontánní pro děti, rodiče i pro hosty. A není to poslední akce – slibuje organizátorka akce ředitelka školy Marta Lederová.