VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

29.11.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Není alkoholismus spíše diagnóza?

Ahoj. Tato neděle je první adventní a sdělení, které vám právě píši nemá, s adventem nic společného, nebo možná ano, ale to nechám na vás.

21.11.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Před časem kapra přijde smýčení

Ahoj, listopad se kloní ke konci a listí po škarpách tleje a hbití obchodníci si mnou ruce v očekávání tučných zisků, neb k nám všem, dokonce i k těm, kteří se nechtějí dát oblouznit jako vždy, a kteří se nakonec rovněž nechají převálcovat mamonem a třpytivými cetkami, dolehne kouzlo Vánoc a dojemné atmosféry. A nakonec, po svižné masáži, všichni podlehnou, a rádi.

14.11.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Strach je spojencem demontáže

Ahoj V pondělí 16. listopadu mám ve Výstavní síni divadla Karla Pippicha v 17 hodin vernisáž, která začíná hodinovým koncertem výborné jazzové kapely N Chant jazz přímo v galerii, tak vás milí čtenáři mých sloupků i vás ostatní srdečně zvu a těším se na naše shledání. Jinou pozvánku nepotřebujete.

1.11.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Listopad je plný rozličných svátků

Ahoj. A v neděli je listopad. Měsíc, který má nejen ve svém názvu činnost, která je pro něho charakteristická, ale také je to měsíc plný významných i jiných svátků.

25.10.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Pozor na bílou hadičku!

Ahoj. Odešla mi baterka v autě, takže jsem nenastartoval. Samozřejmě to bylo jako naschvál, když jsem spěchal na kontrolu k lékaři. Takže jsem se nedostavil, sháněl nabíječku a najednou měl starosti navíc a nervy z toho jak to potom vlastně všechno stihnu, protože zprovoznění auta bylo prioritou.

23.10.2015

O skvělou propagaci města Chrudim se stará také házená

I uplynulý víkend jsem trávil na naší chalupě v Železných horách. S manželkou jsme upravovali přilehlou zahradu nebo jsem dodělával nějaké detaily na právě dokončované pergole. Dilema ale nastalo v neděli dopoledne o půl jedenácté. Rozhodoval jsem se, zda jít ven a za chladnějšího počasí pokračovat na zahradě v rozdělané práci nebo si zapnout televizi a v teple praskajících kamen přepnout na sportovní kanál veřejnoprávní televize. Začínal totiž přímý přenos házenkářské extraligy mezi domácím Ronalem Jičín a Duklou Praha, která ligu zatím vede.

18.10.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Klobouk nám tiše závidí

Ahoj. Jsem zavřený v atelieru a nevycházím. Doháním to, co jsem zameškal v parném létě, neb podkrovní atelier se mi proměnil v saunu a pracovat se tam opravdu nedalo.

15.10.2015

Starosta: Populistické výroky opozice ničemu nepomůžou

Chrudim - I přesto, že nepatřím k pravidelným dopisovatelům Deníku, musím reagovat na článek pana Marka Nečiny z 12. října 2015 s názvem „Na Šancích nejsou bez šancí" a na vyjádření pana Františka Pilného, které bylo jeho součástí.

11.10.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Spodní větry soudruzi nepochopili

Ahoj. Že bych neměl nasušené houby do bramboračky, fakt nepamatuji. Občas, když nemám čas na houbaření, mně vypomůže hlinecký kámoš a bard Štěpán Bonaventura, ale ani ten se letos neozval, a tak jsem tuto zásadní ingredienci odmávnul.

3.10.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Pozor na špatné rady od sousedů

Ahoj. Pokud vyrážíte časně zrána a pokud nemáte elektrická odmrazovací okna na svém autě, tak vás jistě neminulo škrábání námrazy, což je v tento podzimní čas jev obvyklý, ale stejně vždy překvapí, jako první sníh obsluhu sypačů silnic.

2.10.2015

NÁZOR ČTENÁŘE: Chrudim je letos konečně nedobytná

Historie města Chrudim je imponující. První zmínka o dnešním městě je stará 1022 let. Při listování historickými událostmi stojí za povšimnutí fakt, že město navzdory hradbám nebylo příliš odolné vůči nájezdníkům a ve středověku se tu budovaly podzemní únikové chodby, kterými dokázaly projet nejen žebřiňáky tažené dobytčaty, ale i obrnění a vzpřímení jezdci na koních.

26.9.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Hotel Bohemia: Je na čase

Ahoj. A je tu podzim a listí se začíná barvit do oranžova až ruda a já stále čekám, že konečně nastane ten třesk a titulky a odborníci na sběr hub nám sdělí tu zprávu zpráv a totiž, že ROSTOU !!! Ale zatím nic moc. Snad se dočkáme, jinak nevím, co budeme přidávat do bramboraček, neb nasušené máme snad jen včerejší prádlo.

24.9.2015

Starosta ujišťuje, že umí odpovědět přímo

V Chrudimském deníku jsme v pátek uplynulého týdne publikovali krátký článek nazvaný „Nevyhovuje vám termín schůzek se starostou? Obraťte se na zastupitele". Chrudimský starosta Petr Řezníček poté požádal o prostor pro svoji reakci. Přinášíme starostova slova v nezkrácené podobě.

22.9.2015

Září patří žlutému zlatu Vysočiny

Chrudimsko - Je zvláštní, jak výstižně, aniž si to uvědomujeme, je devátý měsíc roku pojmenován. Je ještě poměrně dlouhý den a ten přináší světlo.

20.9.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Kočičí hlavy odnesl čas

Ahoj, je víkend. A je po události, která, pokud má člověk rád své město a hlavně historii, se nedala přehlédnout.

6.9.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Cukety už mizí ve sklenicích

Ahoj. Je září, předčasná sezóna švestek vybízí ku pálení, přezrálá nadprodukce rajčat pokud zahradník měl čím a zaléval končí v hrnci na domácí kečup.

29.8.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Výtah do nebe: Na co se čeká?

Tradiční víkendové zamyšelní výtvarníka Ivana Baboráka.

27.7.2015

Křížem krážem: Stojaté vody České televize se musí pohnout

Rozhodl jsem se, ač nejsou žádné volby, že ho projedu vesnici od vesnice, pohovořím s lidmi, se starosty, zastavím se ve firmách. Až na výjimky mám ze svých výjezdů, které potrvají do srpna, velmi užitečné poznatky a o část z nich se chci s vámi, milí čtenáři, podělit.

25.7.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Vyprávění zážitků cestovatele odhalí

Tradiční víkendové zamyšlení chrudimského výtvarníka Ivana Baboráka.

24.7.2015

Hlas lidu: Jaký trest by si podle vás zasloužil David Rath?

Východní Čechy /ANKETA/ - Rath je vinen. Vyfasoval 8,5 roku natvrdo.

20.7.2015

Křížem krážem: Na náš povoz nikdo nervózně netroubil

Rozhodl jsem se, ač nejsou žádné volby, že ho projedu vesnici od vesnice, pohovořím s lidmi, se starosty, zastavím se ve firmách. Až na výjimky mám ze svých výjezdů, které potrvají do srpna, velmi užitečné poznatky a o část z nich se chci s vámi, milí čtenáři, podělit.

11.7.2015

Vedra, bouřky i uprchlíci nás straší ustavičně

Ahoj. Vedra to byly ukrutný a bleskové spláchnutí v podobě bouřky napěchované blesky nám načechralo nervy už tak vyšponované strachem k prasknutí. Strachem a obavami z přílivu imigrantů, nebo zakuklených teroristů číhajících na nás při našich cestách za odpočinkem do zemí vzdálených, či z domácích, také z agresivních a psychicky narušených spoluobčanů, ke kterým se zanedlouho přidáme asi všichni, pokud už konečně nezačneme věci řešit. Neb staré české a dobré přísloví praví: „Kdo se bojí, nesmí do lesa."

7.7.2015

Křížem krážem: Vánoční ozdoby: zlaté české ručičky

Rozhodl jsem se, ač nejsou žádné volby, že ho projedu vesnici od vesnice, pohovořím s lidmi, se starosty, zastavím se ve firmách. Až na výjimky mám ze svých výjezdů, které potrvají do srpna, velmi užitečné poznatky a o část z nich se chci s vámi, milí čtenáři, podělit.

4.7.2015

Nenechme se ovládat jako loutky

/BABORÁKŮV TÝDEN/ To vedro je velké a děsné. Mnohým zatemňuje mysl a přivádí je do stavu nenávisti. Tu k imigrantům prchajícím z válečného utrpení, tu k řeckým důchodcům, tu k menšinám, kteří si podle některých těch mozkověpřehřátých na sociálních sítí žijí, jak arabští šejkové. Vždyť se podívejte jaký důchody berou oproti našim důchodcům?!

29.6.2015

Křížem krážem: K národu patří kultura, jazyk a půda

Rozhodl jsem se, ač nejsou žádné volby, že ho projedu vesnici od vesnice, pohovořím s lidmi, se starosty, zastavím se ve firmách. Až na výjimky mám ze svých výjezdů, které potrvají do srpna, velmi užitečné poznatky a o část z nich se chci s vámi milí čtenáři podělit.

27.6.2015

Pračky se střídají, obrazy zůstávají

Chrudimsko - Baborákům týden.

21.6.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Pojedu šířit slávu Legumy

Pravidelná víkendová glosa chrudimského výtvarníka Ivana Baboráka.

15.6.2015

Křížem krážem: Realita prodejen na venkově není žádná sláva

Milí čtenáři, dnes zahajuji sérii pondělních článků z mých cest křížem krážem po senátním volebním obvodu Chrudim.

13.6.2015

BABORÁKŮV TÝDEN: Menšinová kultura potřebuje zastání

Ahoj. Je půlka června a všechno se barví do ruda. Hlavně třešničky. Ach ty symboly! Všechno už je přiřazeno k něčemu, a pokud se řekne téměř cokoliv z říše rostlin či zvířat a jiných věcí a dějů, ihned nastane přiřazování a řetězení.

12.6.2015

Karolína Žampachová: EU kolem nás

Deník společně s Evropskou komisí vyhlásil literární soutěž pro studenty středních škol Otevřená Evropa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení