Ahoj. Je listopad. Ve škarpách už listí tleje, na Chrudimsku se však stále něco děje. V lustrovém sále chrudimského Muzea se odehrál tyjátr s názvem Jak nezvolit starostu. Navolení herci, sehráli absurdní frašku, kterou si dopředu pečlivě připravili. Někteří hráli skvěle. Ostatní, co nechodili na zkoušky, byli lehce zmatení. Oni i my v sále jsme se dodnes např. nedozvěděli, kdo hru napsal, ani kdo jí režíroval. Autoři se asi za své dílo stydí. Mají také proč. Řečeno parafrází klasika z Kampy: „Nevím kde berou ten optimismus, že co volič, to blbec.“ Bude repete. Běžte si své zvolené zkontrolovat.

Mé milované hlinecké maškary to je jiné kafe. Prosím vás, vždyť oni už od dob pohanských přes hradbu věků, válek a režimů se na masopust převléknou a jdou na to. Ocenili je nyní v keňské Nairobi. Zapsali maškary na seznam nehmotného světového dědictví UNESCO. Sláva !!! Jeďte se na ně podívat. Třeba do Studnic. Kontrolovat nic nemusíte, na rozdíl od některých v Muzeu, to dělají pro nás rádi a zadarmo. Nebo za frťana, ale to se nepočítá.

P.S. Na výročí 17. listopadu dávali v TV film Král Šumavy. Za hrdiny byli pohraničníci, ozbrojení obránci komunistické klece. Fakt dost divný.....

Ivan Baborák (www.baborak.cz)