Ahoj. Je únor a v pondělí je sv. Valentýn svátek zamilovaných. Zamilovanost je choroba kterou způsobují tyto látky: fenylatylamin, dopamin a donadrenalin. Jde o pouhý pocit, o chemickou reakci, poblouznění smyslů, které pomine. Jenže! Například, tato chemická reakce má na svědomí mnohá světově proslulá umělecká díla vytvořená v úžasném poblouznění smyslů. Ale bohužel, také infarkty a i jiné smrtelně nebezpečné choroby, pokud vás zasáhne v pozdním věku. Na otázku zda se nechat uchvátit a zmítat stavem zamilovanosti ? Jednoznačně odpovídám, ano. Ale fakt bacha! Je to velmi třaskavá látka.

Stejně jako chrudimská regionální povolební politická situace. Vyjádření vítězů voleb střídá vyjádření těch co prohráli a příkopy nesmiřitelnosti, zloby, nenávisti a zášti se prohlubují. Měli byste se naučit kluci a dívky politický nejenom vítězit a brát vše, ale také uznat porážku, odejít se ctí a podat ruku vítězi. Protože po porážce vždycky přicházejí jiní a chtějí to dělat po svém.

Nebude to trvat dlouho, odejdem všichni a až budeme prdět do hlíny skrz fialky z zdola, přijdou také jiní. Mladí a navonění, pružní a šlachovití a budou to dělat po svém, jinak než my, a snad i líp. A nám všem, tedy i těm, kteří mají jako motiv v politice to dokazovat komukoliv, či si to dokázat samy sobě, nebo ještě v horším případě, si to vyřídit s kýmkoliv, tak i těm už to bude šuma a fuk. Když v ničem, tak v tom je jistá spravedlnost, nebo, chcete-li, Boží mlýny.

P.S. V chrudimské politice a i jinde platí staré a známé: Pýcha předchází pád. A když odcházím, tak jako chlap a vždy středem.

Ivan Baborák,
výtvarník
www.baborak.cz