Ahoj, je září a školáci všech druhů už jsou tam a to, co jim dělá největší radost, je taky tam. A my, co máme práci i přes prázdniny a vůbec furt, neb jsme neposední a úkolujeme sami sebe víc, než by to dokázal jiný šéf, než je člověk sám pro sebe, tak nám se občas stane, že samo tělo nám vynadá, že už toho má dost a že se chováme nezodpovědně ke svým orgánům. A my, ač neradi, musíme dát za pravdu všem těm, kteří nás neustále nabádají, že je potřeba také relaxovat a dodržovat různé životní režimy a protáhnout se a vůbec se chovat zodpovědně ke svému tělu.

Ovšem kde je ta míra zodpovědného chování a co je relaxace a co naopak jen lenost a klídek a pohoda, se určit nedá. A člověk, který něco slíbil, že udělá do termínu a musí si svou práci odvést sám za sebe až do konce, je někdy ve složitém rozhodování. A pokud je zodpovědný a chce dostát svým závazkům, může dopadnout obdobně jako se to stalo mně.

Z nějakého neznámého důvodu se mi skřípnul nerv u konce páteře, tedy až tam úplně dole. Má vlastní manželka mě skučícího vozí už týden po všech doktorech a já vysvětluji kamarádům a těm, kteří čekají na mou práci, že fakt nemohu a že mám ten skřípnutej nerv. A jedinej Láďa Dopita na to kápnul, že to bude tím, že stejně jako on mám nervy v pr..li.

Ale já tam mám ještě taky tu nedodělanou práci, co jsem slíbil a neuskutečněné setkávání s kamarády a už teď vím, že se to jen s nasazením všech zbývajících sil může dokázat dodělat, ale to jen potud, pokud se mi zase neskřípnou nějaké ty nervy a to, ať už jsou kdekoliv.

PS. Všiml jsem si, že Chrudim bude na 12. Výtvarném saloně královských věnných měst zastupovat malíř Tomáš Pilař. Mám radost, že právě on – dle mého soudu je to nejtalentovanější mladý výtvarník našeho regionu.

Ivan Baborák,
výtvarník
www.baborak.cz