Nyní je na čase zábava a plesání, prostě odpočinek. Je potřeba nabrat nových sil do dalších pracovních dní, které pokud jste zemědělec, či jen zahrádkář, se přehoupnou rychlostí blesku. Nezapomeňte opravit hrábě, či jinou techniku potřebnou k usnadnění činnosti.

Pokud jste člověk postižený sporty, ke kterým je nutně třeba sníh, musíte vyrazit na alpské ledovce, či do výšin neméně nebeských, neb letošní zima přeje šetřilům otopu i notně zlenivělým topičům. Radost ale máme všichni, protože ušetříme nejen za plyn, ale světe div se, dokonce i za elektřinu. Což nebývalo v našich krajích dlouho zvykem.

My umělci výtvarní chystáme výstavy. Připravuji dvě výstavy v nedalekých placatých Pardubicích a to v únoru v Galerii University Pardubice. V červenci a to se těším, budu mít možnost své práce ukázat krajanům za kopcem v nedalekých Zaječicích a na podzim v listopadu v Galerii Mazhaus ve Staré radnici na Pernštejnském náměstí, opět ve městě perníku. Čekají mě také různé společné výstavy např. s UVU pardubického regionu v létě v Litomyšli aj., abych neunavoval.

Leden a únor je výborný čas na návštěvu výstavních síní. Všem to vřele doporučuji, neb se netlačíte ve frontách s turisty a během prohlídky vám nikdo nedýchá na zátylek. To se týká především světových galerií, kde v turistické sezóně se nezřídka stává, že se dovnitř ani nedostanete, neb kdo by nechtěl při návštěvě v Parízu pozret tu Monu Lízu. Tak se sbalte a vzhůru za uměním, dokud tam nikdo není.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz

P.S. Třeba se tam potkáme. Dloubněte mě pod žebra a zajdeme na panáka.