Ani se tomu nechce věřit. Vy všichni, kteří jste celou dobu, co tu byla, své bankovky cpaly do slamníků, pokud vůbec nějací takový tady ještě jsou, je to pokyn, a nejen pro vás - je čas začít utrácet.

Myslel jsem, že budu pokračovat v nadsázce typu, nejlépe je jít si jako první věc koupit něco tak nepraktického, téměř zbytečného, leč pro kvalitní žití důležitého, jako obraz originál, nejlépe, vždyť víte od koho.....atd., ale nebudu to dělat a to z několika důvodů. Byla by to reklama a ještě by to zavánělo sebechválou, jak správně poznamenal známý chrudimský anonym nedávno pod jednou mou glosou v internetovém vydání a to, že samochvála je něco jako samohana. Asi má chudák bohaté zkušenosti s touto činností, neb podle sebe soudím tebe.

Leč sranda musí být i kdyby na chleba nebylo. A tak jsem povzbuzen sousedem Láďou, který dodal recept na Staročeský chléb, začal praktikovat pečení, neb vše, co je staročeské mě rajcuje a zajímá např. Staročeská pouť, nebo Obžínky, kam jste o víkendu mohli zajít na chrudimské náměstí a staročesky se tam rozdovádět, nacpat si teřichy a zbavit se našetřených peněz, protože není už třeba šetřit na pak, neb začíná doba utrácení. Jen tak můžeme znovu nastartovat růst naší i světové ekonomiky a mít se jako v ráji. Všimli jste si magického slova růst?

Ale zpět ke chlebu. Upéct si vlastní chleba mi přijde jako důležitá věc i když to není jen tak. Jsem pro to, aby jste si to, milí čtenářové, taky někdy zkusili. Je v té činnosti něco posvátného a velmi uklidňujícího. Ale o tom až příště.

PS: Kdo uhádne jméno nejznámějšího chrudimského internetového anonyma, dostane ode mne grafiku.

Ivan Baborák, výtvarník