Kam se hrabe legendární Jirka Kájínek, náš krajan z Prachovic. Pokud ho spatříte, neutíkejte ani nelezte před ním na strom, protože v těchto disciplínách je on mistr nad mistry a myslím, že nemáte vůbec šanci. Pokuste se zklidnit, dýchat zhluboka a neprodleně volejte na telefoní číslo 855 151 601, nebo na policii. Naposledy byl uprchlík spatřen ve Vrbatově Kostelci a v Javorném – Trávném.

O koho jde? Jmenuje se Šimpy, to je jméno i příjmení dohromady, tak to totiž makakové mají. Kdo je to makak? Opičák, co zdrhnul ještě se svým kámošem Talinem ze ZOO v Olomouci. Tam také zvednou telefonní sluchátko, pokud vytočíte avizované číslo. Jestliže spatříte nějakou jinou opici, případě se vám může stát, že na vás nějaká sedne, nevolejte nikam a zdrhejte jako makak Šimpy, co nejrychleji a co nejdál. Pokud to ovšem půjde..

P.S. Byl jsem v kině na večeru `` Zmizelá Chrudim``. Ředitel chrudimského Archivu Ivo Šulc v roli autora, průvodce a moderátora byl zasvěcený, úžasný a vtipný. To, čím se tématicky večer zabýval, byl kulturní zločin. Demolice celého chrudimského kateřinského předměstí. Kde malebnost a poezie předměské periferie musela ustoupit panelákové strohosti. Je to hodně smutný příběh. Jizva, která je v mnohých chrudimácích stále nezhojená a bolestná…

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz