Silnice, které lemují aleje rozkvetlých ovocných stromů se dotekem slunečních paprsků mění v rychlodráhu sněžných okvětních lístků zasypávajících tmavě šedý asfalt, jenž barví do líbezné růžové se silným přídavkem běloby zinkové, či titanové, jak je psáno na tubách olejových i jiných barev mistrovských. Tož tak.

Motiv oblíbený u kolegů malířů, ale i fotografů krajinářů, neb neznám ani jednoho, který by si tento věrný a oblíbený motiv s úspěchem nevyzkoušel. A když už jsme u krajinářů: Dvě výstavy, právě proběhlou Jaroslava Korečka a začínající Vladimíra Bakeše, v rychlém sledu za sebou uspořádal v poslední době velmi aktivní farní sbor v Dvakačovicích, který pod vedením pana kazatele Duchoslava Ehmiga dává k dispozici faru nejen k výstavám, ale i k besedám k aktuálním i jiným tématům. Pořádá kulturní akce v místním kostele, a tím se obec Dvakačovice stává důležitým a potřebným centrem nejen duchovního, ale i kulturního života regionu. Pokud nemáte ještě program na toto nedělní odpoledne, zvu vás na zahájení výstavy Vladimíra Bakeše na faru v Dvakačovicích.

Pokud nejste zvědaví na výtvarné umění, ani na mou úvodní řeč k výstavě, přesto byste se měli zúčastnit, neb součástí tohoto nedělního poetického podvečera bude i koncert skvělé písničkářky s polskou krví Beaty Boček v kostele, který je nádhernou dominantou zdejšího úrodného kraje.

A když už jsem v annoncování kulturních akcí ve Dvakačovicích, tak 13.5. v pátek v 17 hodin hostí v místním kostele v pořadí 17. Hozený klobouk za účasti chrudimských literátů, V. Vávrové, M. Müllerové, M. Tejkla, J. Rybišára, P. Bočka, J. Alexy. Ani já nebudu chybět, neb je to pořad autorského čtení a muziky, kterou tentokrát obstarají písničkáři Jana Štěpánková a Dalibor Pšenička. Milí čtenáři, jste zváni!

Ivan Baborák, výtvarník