Ahoj, je polovina října a zatímco vloni už byla topná sezona v plném proudu a kde kdo nestačil přikládat polena do krbu, či otevírat přívod plynu do kotle, tak letos zatím jen navečer lehce přitopíme. Co z toho plyne? Vůbec nic.

Snad jen, že čím míň dřeva, či plynu stopíme, o to víc stoupnou jejich ceny. Je to nelogické, ale co je poslední dobu u nás logické? A nemyslím jen ceny. Stoupá téměř vše, například negramotnost, daně, školné, poplatky za léky, nezaměstnanost, exekuce, strach z toho, co bude zítra, sebevraždy a další. Také enormně stoupá počet milionářů, kteří na tom všem vydělávají. Stoupá také nasranost nás občanů.

Ostatně výsledek voleb to jasně ukazuje. Nemyslím těch dvacet procent, které dostali komunisti, protože ti obdobné procento dostávají pravidelně. Ale znechucení, které nedovolilo víc jak polovině voličů se ustrojit, obout boty a jít k volbám. Dnes převládá povědomí, že je to fuk, koho nebo jakou stranu vhodí člověk do urny. Voliči přestali rozlišovat.

Pro nás jsou to ti, co mají tykadla na hlavě, vykutálení mimozemšťané, kteří s námi hrají hry a díky špatným pravidlům, které určují oni, nad námi vždy vyhrají. Čeká se na spasitele, který nepřichází. Pokud se nenajde ten mravní, pak dostane šanci ten, který bude deklarovat, že udělá pořádek. Pro mnohé jistě ta poslední šance.

Ach jo. Tak ten by nám tady ještě chyběl…

Ivan Baborák, výtvarník