Ahoj, příští týden jsou volby do Poslanecké sněmovny a protože jsou narychlo, tak akcelerují události předvolební.

Jelikož je stran, které se ucházejí o naší přízeň něurekom, tak používají všechny možné i nemožné zbraně k oslovení nás voličů ve veřejném prostoru. Používají zbraně, jež zabírají na většinu. O tu přeci ve volbách jde. Země je obilbordována antikampaní, ve které jde o to shodit a zesměšnit konkurenta ironií či rádoby vtipem, který většinou hraničí s trapností, leč na našince zabírá.

Kdo koho uloví

Politické strany jakoby ztratily názvy. Mluví se o Babišovi, Němcové, Okamurovi a jiných. Názvy stran, které zastupují a jejichž jsou lídry, už málokdo z voličů zná. Že by někoho zajímaly programy těchto politických stran o tom pochybuji zcela. Občas některý z protagonistů vystřelí nějaký úderný náboj, povětšinou populisticko - sociální se zacílením na většinu a snaží se ji ulovit.

Jde tedy o to, kdo koho uloví. Zda oni nás, či my je.

Přijdou zastupitelé?

Přišla mi pozvánka na besedu o Leťáku, která je už brzy, v úterý 22. října ve Spolkovém domě v Chrudimi. Za Machr za Chrudim malebnou zve všechny Richard Herbst, za Chrudimské patrioty zve Josef Kopečný.

Už jsem o Leťáku napsal tolik, že jen ve zkratce. Pokud se na zasedání zastupitelstva někdy začátkem listopadu odsouhlasí pozměněný a nový územní plán, je konec s legendárním přírodním amfiteátrem zvaným Leťák. Do půlky bude rezidenční parkoviště. Celé správní a právní řízení i s veřejným projednáváním nového územního plánu proběhlo tak, jak mělo. Podle stavebního zákona byla poslední možnost podat připomínky či námitky k měněným částem oproti předchozímu projednání do 7. května letošního roku.

Zvrat by mohli provést jen námi zvolení zastupitelé, kteří by územní plán neodsouhlasili. Snad se zastupitelé besedy zúčastní, aby mohli kvalifikovaně rozhodovat. Do Spolkového domu by je měly tlačit i blížící se volby

Ivan Baborák, výtvarník