Dříve chodily pohlednice a nezřídka se stávalo, že turista byl už měsíc doma a v práci, když tu náhle pošťák donesl pohled z té báječné dovolené u Balatonu. Čas nezastavíš a svět se zmenšuje, komunikace je rychlá a někdy až moc. I ti pošťáci nejsou, neb složenky místo dopisů a pohlednic nosí výhradně pošťačky. Pošta vůbec je zaměstnavatel snad výhradně jen žen. Nejvíc mne baví krasavice za přepážkou. Tož tak.

Trhám první okurky a je jasné, že se nic převratného dít nebude, protože právě okurky určují charakter této doby. Ale navštívil mne můj věrný čtenář Láďa Postupa, který mi tvrdil, že už mnoho let si kupuje sobotní Deník. Pokud nekecá, je prý velký fanda mého sloupku. Se mnou tyto informace zas až tak moc nedělají. I když potěší pokud to strana plácající po ramenou myslí upřímně, ale „upřímně" to s námi myslí celá řada politiků také a ví každý, kde jsme. Ale co mě zaujalo, byla kritická informace, že jak Láďa říkal: „Dost jsi vyměknul. Dřív jsi byl k regionálním politikům krásně kritický a uměl jsi jim to nandat! Teď jsi samá poezie a samé kecy."

Má Ládin pravdu, ale ono není, co kritizovat, neb se na politické scéně chrudimské nic neděje. Chlapci a dívky se usadili ve svých seslích a vesele podřimují a všechny vzruchy, které ti opoziční slibovali, se nekonají. Z komisí se informace ven nedostávají, neb si odhlasovali, že jimi nebudou čeřit poklidné vody komunální politiky. A tak jsou partaje k vidění při kladení věnců, jak se přísně podle politických stran střídají s věnci a kytičkami.

I můj kamarád Richard Herbst vyměnil svůj originální dress code i čapku za ústroj hodného chlapce z radnice. Mlýnek zvaný politika nakonec všechno a všechny semele na prášek do guláše. Už se těším s čím nás budou chlapci i dívky političtí obluzovat a co všechno budou zase slibovat před volbami.

Ivan Baborák, Výtvarník

PS: My voliči se usmíváme a půjdeme radostně k volbám a zvolíme zase ty samé, neb jiní nejsou a nebudou. Tak co, Láďo, dobrý?