Ahoj. V lustrovém sále chrudimského muzea se konal v pondělí slib nových zastupitelů, ale na volbu starosty a rady města nedošlo. V podstatě se nic tak hrozného, jak nás média i radnice ubezpečují, nestalo. Kdo se jako divák dostavil s předtuchou divadelního detektivního příběhu, byl zklamán a ti, co tam byli, ani nestačili za půl hoďky zahřát sedáky židlí určených k čumendě.

Ostatně podobné povolební potlachy se konaly i minule, tedy přesně před čtyřmi roky. Většina aktérů současných rolí je totožná s těmi z minula. Rozhádanost a nevraživost místních politiků začíná být směšně vlezlá a nudí i ty, kteří si je v dobré víře zvolili, nemajíc na výběr jiné. Čekali pravděpodobně, že se stane zázrak a čekatelé na uhnízdění se už konečně víc budou starat o své voliče -obyvatele města - než o své vysněné posty a obolus s postem souvisejícím. Leč přepočítali se, zázraky se v politice regionální, naší chrudimské, nekonají.

A tak už na počátku jejich mandátu se píší dějiny, které sčítají bodíky, kterými plní koše nezájmu o jejich prapodivné hry. Už dnes odhánějí voliče od uren v příštích volbách. Tak snad pak, tedy příště, 15. prosince je repete, doufejme, že spáchají dohodu, a to takovou, že pro voliče přijatelnou.

Možná by stálo za to, než se opět pozve veřejnost k účasti na dalším veřejném jednání, voličům sdělit, zda jsou ti námi zvolení dohodnuti, tedy zda nám stojí za to se dostavit, nebo zda budeme opět jen marnit čas. A čas si vymysleli lidé, aby věděli od kdy, do kdy a co za to. To ne já, to pan Werich Jan.

Ivan Baborák

PS- V neděli se rozsvítí na chrudimském Resselově náměstí téměř dvanáctimetrový luxusní stříbrný smrk a společně vkráčíme do kouzelného času adventu. Času očekávání…