Ahoj.

Je březen, celý týden bylo krasopisné jarní počasí a události světové, celorepublikové i regionální se na nás valily jako tsunami.

Ve věku 79 let zemřela hollywoodská krasavice Elizabeth Taylorová sex-symbol své doby, tedy doby nás, dříve narozených. Kdo jednou spatřil její oči ve filmu Kleopatra, nikdy na ní nezapomene. Byla osmkrát vdaná a s Ríšou Burtonem se vzala a rozvedla hned dvakrát. Asi chápete, že si na jejím bouřlivém životě smlsla nejedna společenská rubrika.

A když už jsme u těch Richardů, tak můj kamarád a kolega Ríša Herbst se rozhodl, že nám ukáže, že chrudimský kultovní multifunkční areál zvaný po chrudimsku Leťák není zdaleka mrtvý, jak se manipulativně snažili tvrdit někteří, dříve i nyní vlivní. Protože, kde se nic neděje, tam přece nikdo nechodí. Já i všichni příznivci tohoto přírodního amfiteátru jsme rádi, že jsme se dočetli v programovém prohlášení současné rady města: Areál 'letního kina' zachováme pro kulturní aktivity města.

Mimochodem Ríša Herbstů je přesvědčený reinkarnista, tedy člověk, který věří ve stěhování duší. Byl jsem se mrknout v klubu Agora na film z cyklu dokumentárních filmů festivalu Jeden svět Moje reinkarnace, režisérky J. Foxové ze 'spokojených států' a myslel jsem na Richarda. I jsem si dělal pořádek ve vlastní hlavě a mám za to, že na tom něco je. Že i já, pravděpodobně mám tu reinkarnaci ale několikanásobnou: časně ráno jsem balvan na okraji pouště Gobi, v poledne tygr vyhřívaný sluncem v národním parku Serengeti a hodně pozdně večer jsem ledová kra plující Severním ledovým oceánem.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz