Myslím, jak nás všechny ubezpečovala, že to mají v Japonsku s jadernou elektrárnou pod kontrolou. A že nikomu nic nehrozí. Už jsem vycvičený, už si dávám bacha na to, komu a zda věřit, nebo ne. Za můj nepříliš dlouhý život se mi mé věření něčemu, nebo někomu, mnohokrát nevyplatilo. Ano, to jsou životní zkušenosti… Ovšem někdy mohou a mnohdy vedou ke stavu, že začneme nevěřit nikomu a ničemu.

Můj kamarád Jarda má nádherné konspirační teorie. Jarda například tvrdí, že už delší dobu sleduje s jedním doktorem jev, který se vyznačuje tím, že se do nekonečna hádáš se svým protějškem. Tvrdí, že to není tím, že si lezete jednoduše na nervy, ale s přimhouřenýma očima prozrazuje, že vysílají. Amici prý že mají zařízení - snad to rozluštili z poznámek fyzika Tesly - kterým působí, samozřejmě negativně, na soužití partnerů a na některé myšlenkové pochody celých národů.

Podobným zařízením dokážou rozvibrovat celé zemské desky a Jarda mi to dokládá současným podezřele velkým výskytem rádoby přírodních katastrof. Taky tvrdí, že nás mají pod kontrolou sledováním naší DNA, na odběr mají aparát, už nepotřebují ani kapku naší krve, a jde jim o to, naléz ty jedince, v kterých je zakódována šroubovice. A ta jim, nikoliv nám, umožní se dožít 300let. Píše se prý o tak dlouhověkých lidech v Bibli.

Nemá taky prý cenu nic rozjíždět, protože se přes nás co nevidět přeženou Rudý kabáti a když ne ti, tak určitě Žlutošikmoočkové. Po každé jeho návštěvě jsem nakrmen takovou přemírou úžasných zpráv, které vyvracejí téměř vše, na čem stojí naše civilizace, že mám chuť si hodit mašli a mít už konečně klid.
Ale, co když ten Jarda má pravdu? Ve čtvrtek byl březen, včera 1. duben neboli Apríl.

P.S. Byl jsem na koncertu Radůzy ve Vysokém Mýtě. Radůza je nabíječka pro všechny baterky..

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz