Ahoj, zítra už bude červenec. Tedy první měsíc prázdnin a dovolených. Pro pracující i pro ty, co mají už odpracováno. A také pro ty, kteří mají volno pořád, neb se rozhodli nepracovat už nikdy a hotovo. Těm se v jejich nečinnosti životní jen mění počasí. A s nástupem prázdnin mohou očekávat víc jak stoletá vedra. Dobrý důvod do sebe kopnout jedno chladné bahno.

Ještě před začátkem prázdnin jsme ale svědky politicky hbitých událostí a rychlost, jak známo není hodnota z ranku naší politiky. Na chrudimské radnici byl odejit místostarosta Málek, který si o to neodbytně říkal permanentně a furt. A to nejen nápady, které nám voličům mnohdy přišly mimozemsky ulítlé, ale hlavně jsme nemohli pochopit jeho raketový start a přistání na hrotu radnice. Byl to omyl nejen samotného pana Málka, ale i těch, kteří ho tam vší silou dotlačili, aby nakonec zjistili, že experiment se vymknul kontrole. Tak musel z hrušky dolů. Společně s ním byli odejiti i pan Kasal a paní Michalová. Někde jsem zaslechl, že to jsou slušní lidé a myslím si to i já, ale politicky jsou prý naivní.

Ach jo. Slušní to vždy odskáčou jako první! A nejen v politice! Přál bych si, snad společně s vámi, aby je nahradili ti politicky zkušení ale hlavně, aby to byli taky slušní lidé. To by nám voličům stačilo. Ostatně s volbami má tato událost mnoho společného. A to jak s těmi minulými, tak i s těmi budoucími. Také krok pana našeho premiera Nečase, toho kormidelníka proti korupci, jak se před volbami vymezoval, komentovat nebudu, neb komentářů jeho kroku jsou plné pytle. Jen si s odvoláním pana ministra Pospíšila nějak neobvykle pospíšil a hradní pán taky rychle podepsal. Chtěl jsem se zeptat, jakým že perem to odvolání signoval, ale to by bylo fakt laciné a unfér. Tak jo ! Ať žijou prázdniny a čas dovolených!

P.S. Až pojedete okolo Nasavrk, které se dříve jmenovaly Nazavrchy, mrkněte se do tamějšího zámku na výstavu 42. Nasavrcké palety! Kontrolní otázka: víte, kdo tam vystavuje?

Ivan Baborák, výtvarník