Ahoj, je říjen a máme předvolební čas. Kluci a dívky, kteří kandidují si myslí, že nás zlákají svou kampaní. Plní naše dopisní schránky potištěnými papíry se sliby, co pro nás všechno udělají.
Letáků je tolik, že rovnou končí v popelnici, kterou máme z druhé strany vrat, na kterých je schránka. Házím je tam a vždy si vzpomenu na dávné heslo „Chraňte naše lesy".

S každodenní dávkou slibů se zvětšuje mé znechucení s kampaní, ve které chybí vkus, humor a lidskost. Z velkých billboardů se na nás usmívají mimozemšťani s tykadly, kteří dokazují, že celá kauza s odsouzením tykadlového guru autobusáka Romana Smetany byl omyl.

Jeho čin se stal mustrem pro všechny sympatizanty, kterých je plná naše vlast. Osobně se domnívám, že má určitě větší podporu pan Smetana, než ti otykadlovaní.

Ale koho z těch mimozemšťanů volit? Po letech důvěry v ty, kteří politickou kulturu dovedli až k tykadlům a naši důvěru a trpělivost znásilnili zlodějnou a lží, to bude složité.

Říkala jedna babka v čekárně u doktorky, že už ty voly volit nebude. Které voly měla na mysli a jak se takový vůl pozná, mně neřekla. To prý si musím rozhodnout sám. Nebude to letos žádná sranda, zase nenaletět.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz