PAVLA ALVAREZOVÁ,

vedoucí IC a knihovny Třemošnice

Vždy chodím k volbám. Nepatřím k občanům, kteří nevolí a pak si stěžují, kdo tam „sedí". Moji favorité se tam dostali a doufám, že se dostanou i v těchto volbách. U nás se opravdu volí lidé, ne strany a všichni se známe.

JAROSLAV KOŘÍNEK, ředitel

SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim

Ve Stolanech máme již druhé volební období pouze jedinou kandidátku s více matadory, kteří již několik volebních období dobře pracují v zastupitelstvu. Tím se nám rozhodování zjednodušuje, ale život před komunálními volbami mámě těžší než jinde. Nemáme ve schránkách hory volebních letáků, které jsou velmi vhodné v zimě na podpal do kamen. Nezahraje nám dechovka, jsme bez guláše, bez balónků s héliem a o skákacím hradu si můžeme nechat jen zdát. Ba co víc, nemůžeme si nakreslit ani jedno tykadlo na billboard u hasičárny.

VANDA REKTORISOVÁ,

ředitelka Agrární komory v Chrudimi

Volím v Chrasti. Snažím se chodit ke všem volbám, tedy i k těm komunálním pokud je to možné. Snažím se volit podle lidí. Tak, jak je znám. V jaké je kdo straně u mě nerozhoduje. Vše je přeci vždy o lidech.

ILONA VOJANCOVÁ,

vedoucí SLS Vysočina

K volbám chodím pokaždé. A pokaždé považuji za důležité, aby byli zvoleni zodpovědní kandidáti, kteří mají reálné plány a nechovají se populisticky. Byla bych ráda, kdyby v Hlinsku takoví lidé opět uspěli.