Konzervativněji zaměření diváci pláčou, že se jim plakáty nelíbí. Vůbec prý neberou v potaz kýžené a předpokládané návštěvy dětského diváka. Vizuály, jejichž autory jsou studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace - Hoai Le Thi a Jakub Novotný, prý nejmenší diváky hlavně matou a děsí. Tak tomu prý bylo i v několika posledních ročnících, kdy se na plakátech objevila třeba krutě vyhlížející petrželová hlava se vsazeným umělým chrupem.

Zaznívají ale i hlasy zcela opačné. Podle zastánců současné plakátové řady je obsah všech grafik velmi nápaditý a nekonvenční. Dobře prý byla zvolena i barevnost výtvarných dílek zvoucích na letošní program.

O podobě plakátů se debatuje nejen osobně, ale také na internetu a na sociálních sítích. Na rozdíl od mnoha jiných debat jsou zde však často protichůdné názory prezentovány v nevídaně smířlivém tónu. Tedy bez osobních urážek a výpadů, jaké známe například z četných diskuzí pod politicky zaměřenými články. Plakáty Loutkářské Chrudimě tak naplnily ještě jeden účel: Ukázaly, že k sobě umíme být slušní. Stačí jenom chtít!